نکسترو
رئیس كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی خبر داد:

فعالیت هشت هزار شرکت دانش بنیان در کشور

فعالیت هشت هزار شرکت دانش بنیان در کشور

نکسترو: به گزارش نکسترو، آذربایجان شرقی رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، از فعالیت تعداد هشت هزار شرکت دانش بنیان در کشور آگاهی داد و اظهار داشت: این تعداد شرکت دانش بنیان توان اشتغال زایی برای 400هزار نفر را دارند.


علیرضا منادی، پنجشنبه سوم آذرماه، در آیین تجلیل از واحدهای نمونه کیفی آذربایجان شرقی، قانون رتبه بندی فرهنگیان را یکی از با اهمیت ترین و بهترین برنامه ها در امتداد تکریم فرهنگیان کشور خواند و اضافه کرد: این قانون به رغم برخی مخالفت ها، اجرائی می شود و دولت برای اجرای آن ۵۰ هزار میلیارد تومان هزینه می کند که بر این اساس حداقل دریافتی مشمولان کمتر از ۱۶ میلیون تومان نخواهد بود.
وی مزیت های اجرای قانون رتبه بندی معلمان را بسیار مهم و موثر در زمینه آموزش خواند و با اعلان اینکه کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری زحمات زیادی برای تدوین آن کشیده است، بیان کرد: بدون تردید اجرای درست این قانون، سبک و سیاق آموزش در دوره های مختلف تحصیلی را ارتقا خواهد داد و جایگاه اصلی و اقعی معلمان ارتقا و بهبود می یابد.
منادی، رقابت بین معلمان برای ارتقای سطح آموزش دانش آموزان را از مزیت های عمده قانون رتبه بندی برشمرد و افزود: باتوجه به بندهای مختلف و متنوع قانون، معلمان برای ارتقای سطح علمی و آموزشی و نیز حصول امتیازهای لازم برای افزایش دریافتی، رقابت مثبتی با هم خواهند داشت.
وی همسان سازی حقوق استادان دانشگاه را از دیگر اقدامات مهم کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی بیان و افزود: بر این اساس مجموع دریافتی های استادان دانشگاه حدود ۴۵ درصد نسبت به پارینه بالا رفته است.
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر این که مجلس به مباحث آموزشی و تحقیقاتی توجه ویژه ای دارد، یادآوری کرد: بنا و ریشه تمامی این توجهات به مسایل آموزشی بر می گردد، برای اینکه بدون رفع مشکلات این بخش دست یابی به توسعه و پیشرفت امکان پذیر نیست.
وی مشکل اساسی کشور در تمامی حوزه ها و بخش ها را مربوط به آموزش دانست و اظهار داشت: چون زنجیره آموزش در کشور کامل نیست همیشه در زمینه های مختلف، باوجود اقدامات خوب با شکست مواجه می شویم که برای برون رفت از این وضعیت، مجلس شورای اسلامی به آموزش و پرورش، دانشگاه ها، صنایع و موضوع دانش بنیان ها حساسیت زیادی دارد.
منادی، قانون جهش تولید دانش بنیان را از دیگر اقدامات مهم مجلس شورای اسلامی در امتداد تحقق فرامین رهبری دانست و اضافه کرد: رویکرد اصلی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری نیز بر همین اصل استوار است، برای اینکه معتقدیم دانشگاه ها باید علم را تبدیل به ثروت کنند.
منبع:

1401/09/05
19:47:34
5.0 / 5
430
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان نكسترو
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد