نکسترو

طرح پژوهشی دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته کرمان برگزیده کشوری شد

طرح پژوهشی دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته کرمان برگزیده کشوری شد

نکسترو: کرمان طرح پژوهشی دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته در بین طـرح هـای صنعتی برگـزیده دانشگاه ها و پژوهشگاه های کشور درسال یک هزار و چهارصد قرار گرفت.


به گزارش نکسترو به نقل از ایسنا و طبق گزارش دفتر ارتباط با جامعه و صنعت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در رابطه باطرح های صنعتی برگزیده دانشگاه ها و پژوهشگاه های کشور در سال 1400، طرح پژوهشی صنعتی « تهیه دستورالعمل مقام سازی لرزه ای پست های زمینی توزیع برق» از دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته در بین لیست طـرح هـای برگـزیده این گزارش قرار گرفته است.
امین باقی زاده رییس پژوهشگاه علوم و تکنولوژی پیشرفته و علوم محیطی درباب این خبر اظهار داشت: این پروژه با مدیریت دکتر احسان نوروزی نژاد بعنوان مجری طرح و همکاری دکتر عباس سیوندی پور بعنوان همکار اصلی طرح در دانشکده مهندسی عمران و نقشه برداری با رویکرد افزایش تاب آوری لرزه ای شریان های حیاتی توزیع و انتقال نیروی برق و با حمایت مالی شرکت توزیع برق شمال استان کرمان بصورت پایلوت در استان کرمان انجام شد.
همین طور دکتر احسان نوروزی نژاد مجری طرح مذکور اشاره کرد: مراحل اصلی این پروژه تدوین دستورالعمل مقاوم سازی پست های زمینی توزیع موجود و تدوین دستورالعمل اجرای پست های زمینی توزیع جدید بوده است.
نوروزی نژاد بیان کرد: شبکه تامین، توزیع و انتقال نیروی برق، یکی از شریان های حیاتی مهم در شهرها و مناطق روستایی بوده، که لطمه پذیری آن در مقابل زلزله های گذشته به اثبات رسیده است.
وی اشاره کرد: این شبکه ها بواسطه پراکندگی و قرارگیری در سطح گسترده و شرایط مختلف زمین و همین طور وضعیت سازه ای بعضاً نامطلوب، در بارگذاری های لرزه ای لطمه های قابل توجه می بینند، که علاوه بر زیان های مستقیم، نتایج ثانویه ای را نیز ایجاد کرده و زندگی مردم تا روزها و حتی ماه ها بعد از زلزله گرفتار مشکل می شود.
وی اشاره کرد: انجام چنین پروژه های تحقیقاتی- صنعتی می تواند صدمات و خسارات وارد بر این سازه ها را بطور قابل توجه کاهش داده و تاب آوری لرزه ای زیرساخت های شهری را بهبود بخشد.
به گزارش نکسترو به نقل از ایسنا، دستاوردهای این طرح شامل « تهیه بانک اطلاعاتی و شناسنامه فنی پست های زمین توزیع برق شمال استان کرمان »، « ارائه راهکارهای بهسازی نوین منطبق بر ضوابط لرزه ای روز دنیا »، « بررسی مطالعات امکان سنجی فنی و اقتصادی جهت پیاده سازی روش های پیشنهادی »، « ارائه جزییات اجرائی پست های سریع الاحداث در وضعیت بحران»، « اجرای چند نمونه پایلوت بر روی پست های مساله دار استان کرمان» و « تدوین پیش نویس مقاوم سازی پست های زمینی توزیع با همکاری شرکت توانیر جهت ابلاغ به کل کشور» می باشد.
گفتنی است کتاب معرفی طرح های صنعتی برگزیده دانشگاه ها و پژوهشگاه های کشور در سال ۱۴۰۰، به همت دفتر ارتباط با جامعه و صنعت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری انتشار یافته است که نزدیک به ۱۵۰ طرح از دانشگاه ها و پژوهشگاه های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در این کتاب جمع آوری شده است.1400/11/14
23:57:56
5.0 / 5
954
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد