نکسترو

اجرای 15 طرح حوزه علوم انسانی با امضای یك تفاهم نامه مشترك

اجرای 15 طرح حوزه علوم انسانی با امضای یك تفاهم نامه مشترك

نكسترو: تفاهم نامه ای میان صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران و سازمان مطالعه و تدوین كتب علوم انسانی همكاری برای اجرای 10 طرح پژوهشی و 5 طرح پسادكتری حوزه علوم انسانی به امضا رسید.


به گزارش نکسترو به نقل از ایسنا تفاهم نامه مشترک میان ایمان افتخاری رئیس صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران و محمد ذبیحی رئیس سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاه ها امضاء شد. با امضای این تفاهم نامه شناسایی، برقراری ارتباط و پشتیبانی از قشر توانمند فعال در حوزه علوم انسانی تقویت می شود. همکاری در زمینه اجرای ۱۰ طرح پژوهشی و ۵ طرح پژوهشی پسا دکتری در امتداد اولویت های دو سازمان از موضوعات این تفاهم نامه همکاری است.
همین طور با امضای این تفاهم نامه، همکاری برای ارتقاء ناشرین معتبر تخصصی حوزه علوم انسانی به سطح بین المللی افزایش می یابد. البته همکاری در زمینه ارتقاء مجلات معتبر تخصصی در حوزه علوم انسانی به سطح بین المللی و ایجاد لینک پورتال های دو مجموعه برای آگاهی از کارهای تحقیقاتی انجام شده و در دست انجام از دیگر موضوعاتی است که با امضای این تفاهم نامه دنبال می شود. این حمایت ها بستری را فراهم می آورد تا شاهد گسترش دستاوردهای علمی در جامعه باشیم.
سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاه ها (سمت) در این تفاهم نامه مسئولیت تهیه منابع درسی و دانشگاهی را در زمینه علوم انسانی بر عهده گرفت. تهیه و تدوین کتب زبان تخصصی کلیه رشته ها نیز از دیگر وظایف آن است. در همین راستا تابحال بیش از ۲۱۶۰ عنوان کتاب منتشر نموده است.
برمبنای اعلام معاونت علمی، صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با امضای تفاهم نامه با مراکز علمی گوناگون پشتیبانی از پژوهشگران در حوزه های مختلف علمی را مد نظر دارد تا انجام تحقیقات علمی آنها سرعت گیرد. تا کنون بیش از ۱۵۰ تفاهم نامه علمی میان صندوق و مراکز علمی و پژوهشی امضاء شده است.
منبع:

1399/04/30
19:55:05
5.0 / 5
2025
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد