نکسترو

ماژول جدید روسیه امروز در ایستگاه فضایی بین المللی پهلو می گیرد

ماژول جدید روسیه امروز در ایستگاه فضایی بین المللی پهلو می گیرد

به گزارش نکسترو ماژول جدید روسیه به نام «پریچال» امروز جمعه ۲۶ نوامبر ۲۰۲۱ (۵ آذر) ساعت ۱۰: ۲۶ دقیقه بامداد به وقت منطقه زمانی شرقی به ایستگاه بین المللی فضایی می رسد.


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا از پایگاه اینترنتی اسپیس، یک فروند موشک سایوز ساخت روسیه که حامل یک فضاپیمای باری اصلاح شده «پروگرس» و ماژول پهلوگیری جدید «پریچال» بود، روز چهارشنبه ۲۴ نوامبر (۳ آذر) ساعت ۸: ۰۶ بامداد به وقت منطقه زمانی شرقی ( ساعت ۱۳: ۰۶ دقیقه به وقت گرینویچ) از پایگاه فضایی بایکونور در قزاقستان به پرواز درآمد.
این موشک ۹ دقیقه بعد از پرتاب وارد مدار از پیش تعیین شده خود شد و درصورتیکه همه چیز خوب پیش رود مقرر است امروز جمعه ۲۶ نوامبر (۵ آذر) به ایستگاه فضایی بین المللی برسد. کپسول پروگرس به ماژول روسی «نائوکا» متصل می شود که ماه ژوئیه به ایستگاه فضایی بین المللی ارسال شد.
این ماژول جدید، ۵ پورت پهلو گیری به ماژول روسی نائوکا اضافه می کند. هفته گذشته خدمه روسی ایستگاه بین المللی تمرین هایی را برای ورود ماژول پریچال آغاز کردند و فرآیند کنترل ماژول به صورت دستی (برای استفاده از مواقعی که سیستم اتصال خودکار از کار می افتد) را شبیه سازی کردند.
تلویزیون ناسا رویه پهلو گیری ماژول پریچال را در ایستگاه بین المللی فضایی که در ساعت ۹: ۳۰ دقیقه به وقت منطقه زمانی شرقی شروع می شود، پوشش می دهد.منبع:

1400/09/07
14:24:02
5.0 / 5
1076
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد