نکسترو

احراز هویت و امضای دیجیتال غیرحضوری کاربران با سامانه دانش بنیان

احراز هویت و امضای دیجیتال غیرحضوری کاربران با سامانه دانش بنیان

به گزارش نکسترو یک شرکت دانش بنیان با طراحی یک سامانه ارائه خدمات غیرحضوری، احراز هویت و امضای دیجیتال را برای کاربران در فضای امن دیجیتال میسر کرد.


احراز هویت دیجیتال یکی از دغدغه های دنیای فناوری و نیاز افراد و کسب وکارهای متعدد است، خدمات در ارتباط با احراز هویت و امضای دیجیتال از زیرساخت های اساسی در دولت الکترونیک بشمار می رود که این مورد در سند بالادستی و چشم انداز اقتصادی کشور هم ترسیم شده است.
به گزارش نکسترو به نقل از خبرگزاری ایرنا از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، میثم فقیهی مدیرعامل این شرکت دانش بنیان درمورد اهمیت احراز هویت دیجیتال اظهار داشت: نیازمندی های خاص و بازار رو به رشد خدمات شناسایی هویت سبب شد تا این شرکت فعالیت خویش را با رویکرد خدمت محور در حوزه احراز هویت غیرحضوری آغاز کند.
وی افزود: ارائه اولین راهکار احراز هویت غیرحضوری این سامانه با نام «آشنامی» به مخاطبان بازار بورس و سرمایه، در همان سال اول اعتماد بانکها و کارگزاری های مختلف را به این محصول ایران ساخت جلب کرد، ازاین رو با گسترش تعاملات غیرحضوری، نیاز سازمان های دولتی و خصوصی به تعیین هویت مشتری، بازار احراز هویت غیرحضوری در سالهای آینده رشد قابل توجهی خواهد داشت.
این فناور خاطرنشان کرد: حالا بعنوان دومین بهره برداری بخش دولتی از این خدمت، این شرکت با حضور در جمع ارائه دهندگان سرویس احراز هویت غیرحضوری قوه قضاییه می کوشد تا در تحقق دولت الکترونیک سهیم باشد.
فقیهی خاطرنشان کرد: این محصول ایران ساخت به کسب و کارها این امکان را می دهد تا سریع تر و امن تر، احراز هویت و امضای قانونی کاربران خویش را با استفاده از راه کارهای احراز هویت غیرحضوری محصول آشنامی و سرویس امضای دیجیتال با عنوان امضامی، انجام داده و در اختیار کاربران خود قرار دهند.
وی همینطور اظهار داشت: در بازار داخلی، با عنایت به مصوبات شورای فناوری اطلاعات برای امضای دیجیتال، احتیاج به این خدمت در تمامی سازمان های دولتی، مالی و بورس و سایر مراکز، درخواست های این خدمات افزایشی چشم گیر خواهد داشت.

1400/09/01
16:09:40
5.0 / 5
931
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان نكسترو
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد