نکسترو
مسوول توسعه كسب و كار پارك علمی تالین استونی :

پارک های علمی سبب پایداری و قوی ترشدن جوامع می شود

پارک های علمی سبب پایداری و قوی ترشدن جوامع می شود

به گزارش نکسترو مسوول توسعه کسب و کار در تکنو پل پارک علمی تالین کشور استونی در جشنواره فن آفرینی شیخ بهایی اظهار داشت: پارک های علمی و رویدادهایی که در آن برگزار می گردد پایداری اکوسیستم نوآوری و قوی تر شدن جوامع را به دنبال خواهد داشت.


به گزارش نکسترو به نقل از خبرگزاری ایرنا، "مارتین گوروشگو" روز چهاشنبه در آیین افتتاح شانزدهمین دوره جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی که به صورت برخط (آنلاین) در اصفهان شروع شد بعنوان یکی از سخنرانان خارجی این رویداد علمی به معرفی پارک علمی تالین پرداخت و اضافه کرد: این پارک در سال ۲۰۰۳ تاسیس و با رسالت اصلی پشتیبانی از فن آفرینی، استارتاپ ها، اسکیل آپ ها (شرکتهای رشد یافته) و شرکتهای بزرگ بوجود آمد.
وی به حضور ۴۰۰ شرکت در این پارک اشاره نمود و اظهار داشت: ما به استارتاپ ها کمک می نماییم تا خدمات یا محصولات خویش را بر مبنای شرایط واقعی بازار تولید و ارائه نمایند.
مسوول توسعه کسب و کار در تکنوپل پارک علمی تالین استونی خاطرنشان کرد: از استارتاپ ها و اسکیل آپ ها در جذب مرحله نخست از سرمایه خطرپذیر و توسعه محصول، فروش، بازاریابی و دیگر موارد حمایت می شود.
وی به امکان برقراری ارتباط با شرکتهای بزرگ با استارتاپ ها و اسکیل آپ ها اشاره نمود و اظهار داشت: با برقراری این ارتباط فرصتهای جدید برای آنها ایجاد می شود تا محصول خویش را توسعه دهند و یا همکاری در زمینه ایجاد مدل کسب و کار جدید را آغاز کنند.
گوروشگویادآور شد: پارک ما در محوطه دانشگاه صنعتی تالین واقع شده و جو کارآفرینی، دانشجویی و پژوهشی در این محیط حاکم است و تعداد زیادی متخصصان کسب و کار در آن فعالیت دارند.
وی به برگزاری رویدادهای بازاریابی و دورهمی در این پارک اشاره نمود و اظهار داشت: این رویدادها به ما کمک می کنندتا خدمات و فرصت های تجاری و کاری خویش را در سیستم پیچیده پارک علمی به سایران معرفی نماییم و و مشتریان جدیدی جذب نماییم که هم از خدمات ما استفاده کنند و هم آنها را با شرکت ها و مشتریان موجود مرتبط نماییم.
وی افزود: رویدادهای در رابطه با ساخت جامعه و اکوسیستم پارک برای ما از اهمیت زیادی برخوردار می باشد و ما تحقیق می نماییم که برای مشتریان ما چه چیزی ارزش بیشتر ی دارد، شرکت ها بسیار علاقه مندند که در این محیط باز و روشنفکرانه از تجارب خود بگویند و تجارب خویش را به اشتراک گذارند.
مدیر بخش پشتیبانی استارت آپ ها در پارک تکنولوژی هایدلبرگ آلمان هم اظهار داشت: این پارک بعنوان نخستین پارک زیست فناوری اروپا در سال ۱۹۸۴ تاسیس شده و بیشتر از ۱۰۰ شرکت در این پارک مستقر هستند.
"توماس پرسکل" اضافه کرد: شرکتهای علوم و فناوری حاضر در این پارک در موضوع هایی همچون علوم زیستی که قدیمی ترین و قدرتمندترین حوزه و شامل فناوری های پزشکی زیست فناور و سلامت دیجیتال است و همینطور تمرکز بر فناوری های صنعتی و همینطور در حوزه هوش مصنوعی فعالیت می نمایند.
وی ضمن اشاره به برگزاری رویدادهای مختلف در این مجموعه اظهار داشت: این رویدادها در سه دسته شامل رویدادهای شبکه سازی، آموزشی-انگیزشی و شتاب دهنده دنبال و برگزار می گردد.
مدیر بخش پشتیبانی استارت آپها در پارک تکنولوژی هایدلبرگ آلمان اضافه کرد: در انتهای رویداد افراد به خوبی متوجه می شوند که به تغییر نیاز است و این همان چیزی است که ما می خواهیم آنها احساس کنند و تغییرات را در فعالیتهای آینده خود اعمال کنند.
بخشی از رسالت انجمن بین المللی پارک های علمی، ترویج کارآفرینی است
همینطور مدیر انجمن بین المللی پارک های علمی و مناطق نوآوری(IASP) از دیگر سخنرانان این جشنواره اظهار داشت: ترویج کارآفرینی و فن آفرینی از راه حمایت هایی که از اعضای خود در سطح جهان می نماییم در واقع بخشی از رسالت های اصلی این انجمن است.
ابا لوند اضافه کرد: این حمایت به علت آنست که این ها جوامع نوآوری هستند که به صورت مستقیم میزبانی نوآوران و استارت آپ ها را بر عهده دارند و از آنها حمایت می کنند تا تحقیق و علم را به کسب وکارهای واقعی و ملموس تبدیل کنند.
وی عنوان کرد: این مبادرت به صورت های مختلفی در کشورهای مختلف انجام می گیرد، اما آنچه در همه پارک های علم و فناوری و اکوسیستم های نوآوری مشترک است، پشتیبانی از نخبگان و ترویج و پرورش این جو کارآفرینی بعنوان محور فعالیتهای آن هاست.
مدیر انجمن بین المللی پارک های علمی و مناطق نوآوری (IASP) اضافه کرد: این اکوسیستم ها بعنوان یک شبکه یا تقویت کننده منابعی است که درواقع نخبگان را به هم پیوند می دهد تا از نوآوری و ایده های درخشان آنها حمایت نماییم.
وی برگزاری رویدادهایی همچون جشنواره امروز را سبب برقراری ارتباط این جوامع نوآوری دانست و اظهار داشت: این مهم فضاهایی را برای کار و ارتباطات اجتماعی ایجاد می کنند و در این فضاهاست که نوآوری به صورت طبیعی اتفاق می افتد.
لوند افزود: بهترین راه برای یادگیری چگونگی تعامل با این فضاها، آموزش از راه همکارانی است که این فعالیت ها را به صورت روزانه در برنامه های خوددارند.
وی در ادامه به معرفی کوتاهی از انجمن بین المللی پارک های علمی و مناطق نوآوری (IASP) پرداخت و اظهار داشت: انجمن IASP هم اکنون بزرگ ترین شبکه بین المللی پارک های علمی، مراکز نوآوری، فضاهای نوآوری و پروژه های مشابه در جهان است.
وی بیان داشت: ما همینطور عضو مؤسس هم پیمانان نوآوری در جهان» (WAINOVA) هستیم و هم اکنون، انجمن IASP بیشتر از ۳۰۰ عضو در ۷۵ کشور جهان با بیشتر از ۱۵۰ هزار شرکت دارای فناوری برتر دارد که در جامعه نوآوری ما واقع شده اند.
وی تصریح کرد: بعنوان یک شبکه جهانی، ما متخصصان را از سراسر جهان به هم وصل و بدین ترتیب از توسعه اقتصادی پایدار در شهرها و مناطق آنها حمایت می نماییم.
به گزارش نکسترو به نقل از خبرگزاری ایرنا، شانزدهمین جشنواره فن آفرینی شیخ بهایی به مدت ۲ روز در اصفهان و باهدف معرفی برترین فن آفرینان و طراحان کسب و کار به همت شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان و با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری درحال برگزاری است.
این جشنواره باهدف شناسایی و معرفی واحدهای فناوری و فن آفرینان موفق به سرمایه گذاران در ۲ بخش مسابقه ای و غیرمسکونی برگزار می گردد که بخش مسابقه ای شامل طراحان کسب و کار و فن آفرینان است؛ بخش های غیرمسکونی هم شامل فرصت ­های سرمایه ­گذاری، نشست های انتقال تجربه و نمایشگاه است.
شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان بعنوان اولین سازمان مؤسس مراکز رشد و پارک های علم و فناوری در کشور و یکی از زیرمجموعه های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری باهدف پشتیبانی از ایجاد و توسعه شرکتهای دانش بنیان و تولید ثروت از علم به راه افتاده است.
این شهرک دارای سه پارک علم و فناوری، هشت مرکز رشد فناوری، پنج مرکز نوآوری و شکوفایی و مرکز علم و فناوری کودکان و نوجوانان در ۵۲۰ هکتار در شمال کلانشهر اصفهان و در جوار دانشگاه صنعتی اصفهان است.منبع:

1400/08/28
22:53:12
5.0 / 5
1308
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان نكسترو
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد