نکسترو
رییس مركز تحقیقات سلامت مردان و بهداشت باروری خبر داد

زمان برگزاری ششمین کنگره سلامت مردان

زمان برگزاری ششمین کنگره سلامت مردان

نکسترو: ششمین کنگره سلامت مردان سوم تا ششم اسفندماه امسال، به مدت چهار روز و در دو محور اصلی «سلامت روان مردان» و «تروما، حوادث و بلایا» انجام می شود.دکتر سید جلیل حسینی در گفت و گو با ایسنا، ضمن اعلام خبر برگزاری ششمین کنگره سلامت مردان اظهار داشت: هفته سلامت مردان هر سال اول اسفندماه شروع شده و کنگره سلامت مردان نیز بصورت سالانه در همین هفته برگزار می گردد.

وی اضافه کرد: امسال نیز این کنگره از سه شنبه سوم اسفند تا جمعه ششم اسفندماه، به مدت چهار روز، بصورت حضوری و مجازی برگزار می گردد.

رییس کنگره سلامت مردان درباب موضوعات مطرح شده در این کنگره، توضیح داد: متخصصان و اعضای هیئت علمی کنگره، باتوجه به مطالعات و موضوعات روز، دو محور اصلی «سلامت روان مردان» و «تروما، حوادث و بلایا» را انتخاب نموده اند و امسال در کنگره سلامت مردان، حدود ۱۶ پنل و شش سخنرانی در ابعاد مختلف طراحی شده است و اساتید دانشگاه های مختلف و مسئولین سلامت روان و حوادث و بلایا در این کنگره حضور خواهند داشت.

وی اضافه کرد: سیاست ما در کنگره سلامت مردان این است که متخصصین در کنار مسئولین قرار گیرند و اقدامات اجرائی مسئولین را در پنل ها مورد بررسی و نقد قرار می دهند و مسئولین کشور هم در جریان آخرین پیشرفت های علمی کشور توسط متخصصین قرار می گیرند.

حسینی به مشارکت مردم نیز در این کنگره اشاره نمود و اظهار داشت: ما از سال قبل محور «مردم» را نیز به کنگره اضافه کردیم؛ تا مردم نیز بتوانند در این کنگره شرکت نمایند و بطور مستقیم و به تفصیل اطلاعات علمی را دریافت نمایند و متخصصان بتوانند به سوالات آنها پاسخ دهند.

رییس مرکز تحقیقات سلامت مردان و بهداشت باروری در مورد دیگر مطالبی که در این کنگره بررسی می شود، توضیح داد: در این کنگره مطالبی مانند جمعیت و وضعیت ناباروری، سلامت نوجوانان، مدیریت کووید-۱۹ در دنیا، مولفه های اجتماعی در رابطه با سلامت مردان، تاثیر تغییر اقلیم و اثرات جسمی، روانی و معنوی که ایجاد کرده، مورد بررسی قرار می گیرند.

وی اضافه کرد: علاوه بر این؛ مطالبی مانند سواد سلامت مردم، نقش سواد سلامت روان و تاثیر پاندمی بر سلامت روان مردان و حتی جنبه های روانی اجتماعی مشکلات زناشویی در دوران کووید، پاندمی کووید و رفتارهای پرخطر نوجوانان و مصادیق خشونت در دوران کرونا و پساکرونا و به ویژه نقش رسانه در سلامت روان مردان، دیگر مطالبی هستند که هیئت علمی کنگره بعنوان پنل پیشنهاد کرده اند.

حسینی اظهار داشت: ایران جزو کشوهای پیشرو در طرح سلامت مردان است و از ۱۵ سال قبل وقتی این موضوعات را مطرح کردیم تنها چند کشور، موضوع سلامت مردان را پیگیری می کردند.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در تدوین «سند سلامت مردان»، عنوان کرد: با پیگیری های انجام شده، سند سلامت مردان در کشور توسط وزارت بهداشت، سازمان جهانی بهداشت و دانشگاه ها نهایی شده و درحال تصویب توسط ریاست جمهوری است.

رییس کنگره سلامت مردان در آخر ضمن تاکید بر اهمیت سلامت روان مردان و افزایش خشونت در جامعه و همین طور با اشاره به نقش رسانه، هنرمندان و اصحاب رسانه در ارتقای سلامت روان مردان، از آنها خواست با همراهی در برگزاری پنل سلامت روان مردان، در کاهش این مشکل مشارکت داشته باشند.

منبع:

1400/08/28
13:56:08
5.0 / 5
1341
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد