نکسترو

امضای تفاهمنامه همکاری مشترک با پژوهشگاه پلیمر

امضای تفاهمنامه همکاری مشترک با پژوهشگاه پلیمر

به گزارش نکسترو تفاهمنامه همکاریهای علمی پژوهشی بین دانشگاه کردستان و پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران با تکیه بر برگزاری دوره های مشترک مقاطع تحصیلات تکمیلی منعقد شد.به گزارش نکسترو به نقل از ایسنا، در این قرارداد که به امضای دکتر صادقی، رئیس دانشگاه کردستان و دکتر نکومنش، رئیس پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران رسید بر مبحث هایی چون: استفاده مشترک از توان آموزشی و پژوهشی طرفین، پذیرش مشترک دانشجویان بین المللی، برگزاری تورهای کوتاه مدت برای دانشجویان بین الملل و تخصیص فضا، مواد و تجهیزات آزمایشگاهی در جهت انجام پروژه ها و رساله ها تاکید گردیده است.

پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران در سال ۱۳۶۵ با عنوان “مرکز تحقیقات و توسعه علوم و تکنولوژی پلیمر” شروع به کار کرد و متعاقباً نام آن به پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران تغییر یافت. این پژوهشگاه با هدف توسعه علوم و فناوری مواد پلیمری و پتروشیمیایی، تربیت نیروی انسانی متخصص و پژوهشگر، تقویت ارتباط با صنعت و دانشگاه، رفع نیازهای کشور در این رشته فنی و مشارکت در تولید جهانی علم تاسیس شده است. الان این پژوهشگاه تابعه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با زیربنای ۵۵۰۰۰ مترمربع درزمینی به مساحت ۱۷ هکتار در شهرک علم و فناوری پژوهش در کیلومتر ۱۵ اتوبان تهران-کرج واقع است.

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت علوم، همینطور این پژوهشگاه افزون بر دارا بودن ۱۱ کارگاه و ۲۲ آزمایشگاه تخصصی، مرکز رشد فناوری پلیمر، مرکز نوآوری و تجاری سازی، مرکز کامپیوتر، مجهزترین و غنی ترین کتابخانه تخصصی پلیمر در ایران، قسمت های اداری و مالی و بخش های خدمات پشتیبانی، از امکانات جانبی خانه های سازمانی برای اسکان اعضای هیات علمی، درمانگاه، خوابگاه دانشجویان، رستوران و آمفی تئاتر برخوردار می باشد.

منبع:

1400/08/23
10:10:07
5.0 / 5
1001
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد