نکسترو
معاون وزیر علوم:

دانشگاه ولی عصر رفسنجان می تواند بارانداز توسعه منطقه ای و ملی باشد

دانشگاه ولی عصر رفسنجان می تواند بارانداز توسعه منطقه ای و ملی باشد

به گزارش نکسترو کرمان معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: دانشگاه ولی عصر(عج) رفسنجان می تواند بارانداز توسعه ملی و منطقه ای باشد و به حتم دانشگاه های فناور بر معادلات جهانی اثر خواهند گذاشت.


«هاشم داداش پور» امروز پنجم آبان ماه در مراسم معارفه و تکریم رؤسای دانشگاه ولی عصر (عج) رفسنجان بیان کرد: در ۴۲ سال قبل روندی که در بحث دانشگاه سازی شروع شده و تا حالا ادامه دار است، اتفاق بسیار مبارکیست و نشان داده انقلاب اسلامی بنای خودرا بر عقلانیت گذاشته و دانشگاه پایه عقلانیت است.
وی افزود: از طرفی انقلاب اسلامی خودرا در مرکز خلاصه نکرده و اهتمام کرده کل سرزمین را در نظر بگیرد و عدالت آموزشی در تمام مناطق کشور وجود دارد که رفسنجان هم از آن مستثنی نیست.
معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اعلان اینکه پژوهش باید هدفمند باشد و به سمت حل مسائل و مشکلات جامعه برود، اشاره کرد: این مقوله بایستی از چالش های اصلی دانشگاه باشد. نسل کارآفرین در دانشگاه ولی عصر درحال رشد است که در مجموعه دانشگاه، ۷۷ شرکت فن آور فعالیت می نمایند و قسمتی از این شرکتها وارد منطقه ویژه اقتصادی برای تولید شده اند.
وی به کمک های خیرین به دانشگاه ولی عصر اشاره و عنوان کرد: اتفاق بسیار خوبی که در دانشگاه ولی عصر رفسنجان رخ داده، علاوه بر نگاه و کمک های حاکمیتی، نگاه مردم نسبت به جامعه دانشگاهی است و در هر گوشه ای از دانشگاه، جای پای خیرین دانشگاه ساز در رفسنجان دیده می شود و در هر مجموعه ای، اسم خیری می درخشد که این توسعه ها ثمره تلاش آن هاست و نام آنها را جاودان خواهدنمود.
رییس سازمان امور دانشجویان با اشاره به اینکه در دهه های گذشته سیستم آموزشی مرکز محور بود و پدران و مادران ما قربانیان سیستم آموزشی مرکز شدند و سواد چندانی ندارند، اظهار نمود: در دهه های گذشته، تنها ۵۸ هزار نفر در دانشگاه ها پذیرفته می شدند اما حالا این عدد به ۱۰ برابر رسیده و امسال بیش از ۵۰۰ هزار نفر در دانشگاه، انتخاب رشته کرده اند.
وی ابراز کرد: در سالهای قبل دانشگاه ها علم محور بودند اما پس از آن دانشگاه ها وارد حوزه پژوهش و تحقیقات شده و در یک دهه اخیر پژوهش نهادینه شده است و دانشگاهها وارد حوزه فن آوری شده اند که به حتم فن آوری در دانشگاه های کشور بر معادلات جهانی اثر می گذارد.
داداش پور دانشگاه ها را در سالهای قبل علم محور معرفی نمود و اظهار داشت: علم تثبیت و پژوهش در دانشگاهها نهادینه شده و فن آوری هم درحال نهادینه شدن است.
معاون وزیر علوم با بیان این مطلب که دانشگاه ولی عصر(عج) رفسنجان بعنوان یک دانشگاه متوسط و دانش محور وارد مرحله سوم، حوزه کارآفرینی شده و مسئولیت های اجتماعی و مسائل و مشکلات جامعه را بر عهده دارد، اشاره کرد: این مساله نشان میدهد که این دانشگاه مولد توسعه است و دانشگاه ولی عصر رفسنجان می تواند بارانداز توسعه ملی و منطقه ای باشد و به حتم دانشگاه های فن آور بر معادلات جهانی اثر خواهند گذاشت.
به گزارش نکسترو به نقل از ایسنا، در این مراسم از زحمات دکتر حسن رنجبرعسکری رییس سابق دانشگاه ولی عصر (عج) رفسنجان تقدیر و دکتر رضا رنجبرکریمی بعنوان رئیس جدید این دانشگاه معرفی گردید.
منبع:

1400/08/05
19:45:53
5.0 / 5
907
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
لینک دوستان نكسترو
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد