نکسترو

موتورسواری در فضا با سرعت ۱۶ کیلومتر در ساعت

موتورسواری در فضا با سرعت ۱۶ کیلومتر در ساعت

به گزارش نکسترو یک شرکت آلمانی از طراحی مفهومی موتورسیکلتی رونمایی کرده است که در آینده به فضانوردان اجازه می دهد با سرعت ۱۶ کیلومتر در ساعت (۱۰ مایل در ساعت) در سطح ماه موتورسواری کنند.


به گزارش گروه آموزش ایرنا به نقل از روزنامه دیلی میل، ۵۰ سال از اولین باری که فضانوردان ناسا روی کره ماه قدم گذاشت، می گذرد. در ژوئیه ۱۹۷۱ «دیو اسکات» فرمانده آپولو ۱۵ و «جیم ایروین» فضانورد دیگر این مأموریت، مدت سه ساعت سطح ماه را پیمودند.
اما با برنامه ریزی برای بازگشت به ماه در اواخر این دهه همچون اعزام نخستین زن برای قدم گذاشتن بر سطح ماه، روش بعدی حمل و نقل انسان در تنها قمر زمین چگونه خواهد بود؟
اکنون این شرکت تصور می کند که بعد از رونمایی از یک موتورسیکلت که می تواند به فضانوردان آینده اجازه دهد با سرعت ۱۰ مایل در ساعت (۱۵ کیلومتر در ساعت) در سطح ماه حرکت کنند، می تواند به این نیاز پاسخ دهد.


این شرکت آلمانی سرگرم طراحی مفهومی موتورسیکلتی به نام Tardigrade است که با استفاده از مواد بسیار سبک ایجاد می شود و وزن آن ۲۹۵ پوند (۱۳۴ کیلوگرم) می شود. این محصول دارای لاستیک های کربنی بدون هوا است که روی یک قفس آلومینیومی نصب شده است. طراحان می گویند این چرخ ها به خدمه فضایی اجازه می دهد تا هر نوع تجهیزاتی را با خود حمل و بر هر نوع مانعی غلبه کنند.
این موتورسیکلت با برق کار می کند و برد باتری آن تقریباً ۷۰ مایل (۱۱۰ کیلومتر) است. همینطور قطعات این موتورسیکلت را میتوان به سادگی مجزا کرد. «نیکو فون هوکی» از شرکت طراحی موتور آلمانی «هوکی» مبتکر این موتورسیکلت به نام Tardigrade است.
در واقع این موتورسیکلت به ماه نمی رود، اما در عوض به موزه خودروی «پترسن» در لس آنجلس خواهد رفت. این موتورسیکلت یک نگاه اجمالی عرضه می دهد که موتورسیکلت ناسا در سطح ماه امکان دارد چگونه به نظر برسد.
طراحان آلمانی می گویند: با تحقق ساخت این وسیله نقلیه فضایی فوق العاده، می خواهند به یک آزمایش فکری بپردازند که سوالاتی را در مورد آینده ما مطرح می کند. همچون این که زندگی فراتر از مرزهای سیاره ای چگونه خواهد بود؟


1400/08/02
12:31:02
5.0 / 5
1244
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان نكسترو
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد