نکسترو

گردش مالی ۱۰۰۰ میلیاردی فن بازها در بیست سال قبل

گردش مالی ۱۰۰۰ میلیاردی فن بازها در بیست سال قبل

به گزارش نکسترو دبیر شبکه فن بازار ملی ایران با اشاره به گردش مالی 500 میلیارد تومانی فن بازارها در یکسال گذشته اظهار داشت: از شروع شکل گیری فن بازارهای تخصصی و منطقه ای در 20 سال قبل بیش از هزار میلیارد تومان گردش مالی در این شبکه انجام شده است.


به گزارش نکسترو به نقل از خبرگزاری ایرنا، از پارک فناوری پردیس محمد صالح خالقی با بیان اینکه، پارک فناوری پردیس ماموریت های ملی و منطقه ای هم بر دوش دارد و ایجاد شبکه ملی فن بازارهای کشور یکی از برنامه های این پارک است، اضافه کرد: ما در نظر داریم جشن ۲۰ سالگی پارک را با تکمیل شبکه فن بازار ملی در سراسر کشور همراه نماییم.
وی تصریح کرد: کار اصلی دفاتر فن بازارها توسعه بازار فناوری است. یعنی هر جا که در اکوسیستم فناوری مبادله ای انجام می شود، دفاتر فن بازار و کارگزاران تجارت فناوری تسریع و تسهیل این مبادلات را انجام می دهند.
وی اضافه کرد: این مبادلات شامل فروش محصولات فناورانه و های تک، جمع آوری سرمایه برای اختراعات و استارت آپ ها و همین طور موضوع انتقال دانش فنی و رفع نیازهای فناورانه با استفاده از توان داخلی است که با کمک فن بازارها و کارگزاران تجارت فناوری تسهیل و تسریع و باتوجه به برنامه ها و آموزش های ما به این فن بازارها، کار تجارت فناوری انجام می شود.
خالقی همین طور بیان کرد: در نظر داریم امسال برنامه های بین المللی در شبکه فن بازار ملی هم داشته باشیم.
وی اضافه کرد: البته دستیابی به این هدف مورد نظر زمانبر خواهد بود، اما در تلاش هستیم ارتباطات بین المللی کارگزاران تجارت فناوری با کارگزاران دیگر کشورها بیشتر شود.
او افزود: ما در طرح بین المللی شبکه ملی فن بازار می خواهیم فرصت های صادراتی خودمان را به دیگر کشورها معرفی و فرصت های سرمایه گذاری را از سرمایه گذاران دیگر کشورها برای کشور جذب نماییم. هدف ما کمک به اکوسیستم فناوری و نوآوری کشور برای جذب سرمایه و دانش علمی است.
دبیر شبکه ملی فن بازار کشور اظهار داشت: تا حالا بیش از هزار میلیارد تومان گردش مالی داشته ایم. اما ذکر این نکته مهمست که تنها در یک سال قبل با همت کارگزاران تجارت فناوری و مدیران فن بازار توانستیم حدود ۵۰۰ میلیارد تومان گردش مالی داشته باشیم.
خالقی اضافه کرد: مجموعه این مبالغ در بازاریابی های محصولات فناورانه و سرمایه گذاری های لازم برای استارتاپ ها، اختراعات و شبکه نوآوری کشور بوده است.
خالقی اظهار داشت: ذکر این نکته لازم است که نسبت هزینه به این گردش مالی بیش از ۱۵۰ برابر بوده است، یعنی ما با هزینه بسیار کمتر گردش مالی مورد نظر را رقم زده ایم و درآمدها بیش از ۱۵۰ برابر سرمایه گذاری ها بوده است.
وی با بیان اینکه، تسهیل فعالیت فن بازارها، کار بروکرها یا کارگزارهای فناوران است که توسط بخش خصوصی انجام می شود، تصریح کرد: شبکه ملی فن بازار ایران نقش هدایت کننده این کار را بر عهده دارد و نظارت و اقدامات راهبران این شبکه توسط شبکه ملی فن بازار ایران انجام می شود.
خالقی اضافه کرد: بدین سبب نیاز است که کارگزاران تجارت فناوری که با اهمیت ترین عوامل ایجاد این بازارها هستند در سراسر کشور فعال تر شوند.
طبق اعلام پارک فناوری پردیس، تا کنون ۵۰ شرکت کارگزاری با شبکه ملی فن بازار همکاری می کنند و تلاش این مجموعه این است که تا انتهای سال این عدد به ۷۰ کارگزار افزایش یابد.منبع:

1400/07/29
22:34:19
5.0 / 5
1029
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان نكسترو
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد