نکسترو
وزیر فرهنگ تاكید كرد:

آشتی حوزه های سنتی با دانش های جدید از اهداف گام دوم انقلاب است

آشتی حوزه های سنتی با دانش های جدید از اهداف گام دوم انقلاب است

به گزارش نکسترو وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی یکی از اهداف گام دوم انقلاب را آشتی حوزه های سنتی با دانش های جدید دانست و اظهار داشت: حوزه وقف با حوزه شرکت های دانش بنیان گره خورده و می توان از ظرفیت های سنتی خود در زمینه دانش های جدید و توسعه آنها برای اعتلای کشورمان استفاده نمائیم.


به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، محمد مهدی اسماعیلی عصر چهارشنبه در حاشیه افتتاح نمایشگاه دستاوردهای نهاد وقف در جمع خبرنگاران درباب این نمایشگاه اظهار داشت: حوزه وقف یکی از مظاهر مهم تمدن اسلامی است که در حفظ و نگهداری میراث ما نقش مهمی را ایفا کرده است.
وی افزود: در عین حال وقف نقش مهم اقتصادی در جهت محرومیت زدایی و امور مهمی از این دست دارد. در این میان حوزه وقف با حوزه شرکت های دانش بنیان گره خورده و شرکت های دانش بنیان امروز یکی از مظاهر قدرت های علمی جمهوری اسلامی است. ما امروز در این نمایشگاه شاهد می باشیم که چطور میتوان از ظرفیت های سنتی خود در زمینه دانش های جدید و توسعه آنها و همین طور به کارگیری آنها برای پیشرفت و اعتلای کشور استفاده نمائیم.

وقف یکی از با اهمیت ترین سنت هاست
اسماعیلی در مورد اهمیت کارهای رسانه ای برای توسعه وقف هم اظهار داشت: وقف یکی از مهم ترین سنت های ما است که علاوه بر وجه اخلاقی و شرعی، دارای وجه اقتصادی نیز هست و در طول ۱۴۰۰ سال قبل یکی از مهم ترین سنت های اقتصادی ما بوده است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اشاره کرد: امید است با این رویکرد جدیدی که وقف در کارهای خود به ویژه حوزه های دانش جدید دارد، ماندگاری و اثربخشی بیشتری داشته باشد. حتما بازتاب های رسانه ای هم به نشان دادن این امر به بهترین شکل بتوانیم کمک خواهدنمود.

افتتاح نمایشگاه وقف
نمایشگاه «دستاوردهای نهاد وقف» عصر چهارشنبه با حضور محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و حجت الاسلام والمسلمین خاموشی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه راه اندازی شد.
این نمایشگاه به همت سازمان اوقاف و امور خیریه با مطالبی همچون پشتیبانی از موسسات دانش بنیان، خدمات فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف، اجرای امینانه نیات واقفان، کارهای قرآنی سازمان اوقاف، راندمان موقوفات، مدیریت، عمران و آبادانی بقاع متبرکه و حفظ و حراست از موقوفات در محوطه ساختمان شهید مطهری سازمان اوقاف و امور خیریه واقع در خیابان نوفل لوشاتو از ۲۱ مهر برگزار شده است و تا ۲۸ مهر ادامه دارد.


منبع:

1400/07/25
07:48:23
5.0 / 5
1199
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
لینک دوستان نكسترو
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد