نکسترو

کاربردهای صنعتی فناوری نانو در صنایع نساجی و پوشاک بررسی می شود

کاربردهای صنعتی فناوری نانو در صنایع نساجی و پوشاک بررسی می شود

نکسترو: مجموعه وبینار ˮکاربردهای صنعتی فناوری نانو در صنایع نساجی و پوشاکˮ با حمایت ستاد نانو در چهار بخش بصورت آنلاین در آبان ماه انجام می شود.


به گزارش نکسترو به نقل از ایرنا از ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، در امتداد ترویج صنعتی فناوری نانو، این مجموعه وبینار کاربردهای صنعتی فناوری نانو "صنایع نساجی و پوشاک" با هدف معرفی توانمندی های فناوری نانو ایران و جهان در صنایع نساجی و پوشاک به شرکت ها، سازمان ها، جامعه صنعتی کشور و عموم علاقه مندان و فعالان این حوزه برگزار می گردد.
معرفی محصولات، تجهیزات و شرکت های فناور موفق در صنایع نساجی و پوشاک، معرفی سیاست ها و الگوهای حمایتی ستاد نانو، تبیین چالش ها و نیازهای صنعتی و پژوهشی مورد نیاز برای حل مشکلات شرکت ها، سازمان ها و صنایع در صنعت نساجی و پوشاک، ایجاد بستر تبادل دانش و فناوری بین جامعه پژوهشی، فناوران و جامعه صنعتی کشور و ایجاد زمینه های مناسب همکاری علاقمندان با شرکت های فناور در حوزه های تحقیقاتی، صنعتی، بازاریابی و فروش همچون اهداف این رویداد برخط با رویکرد فناورانه و صنعتی است.
در این رویداد درباب "معرفی برنامه ها، حمایت ها و سیاست های ستاد ویژه توسعه فناوری نانو در زمینه نساجی و پوشاک"، "نخ های پلی استر و پوشاک ورزشی ضدباکتری بر پایه فناوری نانو"، "نخ پلی استر ضد باکتری بر پایه فناوری نانو"، "تولید الیاف خام و اولیه ضد باکتری بر پایه فناوری نانو"، "خلق ثروت با ایجاد منسوجات ویژه"، "پارچه های شمعی و ژئودکاموند، ضد قارچ، ضد UV و ضدآتش بر پایه فناوری نانو"، "ایجاد خاصیت ضد باکتری و آبگریز در چادر مشکی و پوشاک به کمک فناوری نانو" و "استفاده از نانوذرات متخلخل در تولید عایق صوت" بحث و تبادل نظر خواهد شد.
فناوری نانو و کاربرد آن در منسوجات هوشمند، واکس چرم ضد باکتری بر پایه فناوری نانو، پارچه های تاری و پودی، پتوی داخل پرواز با خاصیت کند سوزی و ضد باکتری بر پایه فناوری نانو، تصفیه پساب کارخانجات نساجی با بهره گیری از فناوری انعقاد الکتریکی و اکسیداسیون پیشرفته و موکت های ضد باکتری بر پایه فناوری نانو از دیگر موضوعات مطرح در این رویداد است.
معرفی برنامه های تشکل ها و انجمن های صنفی و صنعتی حوزه نساجی و پوشاک از دیگر برنامه های جنبی این رویداد محسوب می شود. این رویداد در قالب دوره های صنعتی فناوری نانو، روزهای ۶، ۱۳، ۲۰ و ۲۷ آبان ماه بصورت برخط (آنلاین) برگزار می شود.
در این رویداد لایو تور فناوری صنعتی با محوریت بازدید از نمایشگاه توانمندی های صنعتی فناوری نانو ایران در محل ستاد ویژه توسعه فناوری نانو برگزار می گردد و شرکت کنندگان امکان بازدید مجازی از محصولات فناوری نانو ایران در زمینه نساجی و پوشاک و طرح پرسشهای خود از راهبر تور را خواهند داشت.منبع:

1400/07/24
13:30:20
5.0 / 5
1125
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
لینک دوستان نكسترو
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد