نکسترو

تشخیص هویت زیستی با قابلیت سفارشی سازی توسط دانش بنیان ها میسر شد

تشخیص هویت زیستی با قابلیت سفارشی سازی توسط دانش بنیان ها میسر شد

نکسترو: یک شرکت دانش بنیان با شکستن انحصار فناوری های پیشرفته در شناسایی هویت که در اختیار چند کشور پیشرفته و صنعتی است، بعنوان اولین طراح و تولیدکننده سامانه های هوشمند تشخیص هویت بیومتریک مبتنی بر آثار انگشتان و عنبیه چشم در ابعاد ملی فعالیت می کند.


به گزارش معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری، باتوجه به اهمیت بالای فناوری تشخیص هویت، پیشرفت های قابل توجهی در ساخت ابزارهای کارا و قابل اطمینان در این عرصه صورت گرفته است. دانش فنی این فناوری تنها در اختیار چند کشور پیشرفته صنعتی قرار داشت، اما یک شرکت دانش بنیان به این هدف دست یافت و بعنوان اولین طراح و تولیدکننده سامانه های هوشمند تشخیص هویت بیومتریک مبتنی بر آثار انگشتان و عنبیه چشم در ابعاد ملی فعالیت می کند.
تولید سخت افزارهای باکیفیت زیست سنجی شامل لایواسکنر اثرانگشت دوربین عنبیه، ثابت، قابل حمل از تولیدات فعالان فناور این شرکت دانش بنیان محسوب می شود. کیت ثبت نام این شرکت دانش بنیان شامل لایو اسکن اثر انگشت، دوربین های عنبیه و تصویربرداری چهره برای دریافت اطلاعات بیومتریکی شهروندان است و در پروژه های جمع آوری اطلاعات در سطح ملی مانند کارت هوشمند، گواینامه رانندگی و ثبت نام انتخابات کاربرد دارد.
امکان توسعه فناوری و سفارشی سازی برمبنای نیازمندی های خاص مشتریان، در این محصول دانش بنیان وجود دارد. این سیستم به دو دسته قضایی و شهروندی تقسیم بندی می شود و هر دو شامل مقیاس ملی و مقیاس کوچک و بزرگ هستند. AFIS این شرکت دانش بنیان منطبق بر آخرین استانداردهای جهانی بوده و دارای مزیت های رقابتی مانند سرعت، دقت و قیمت است.
پروژه تهیه و نگهداری سوابق مجرمین، پروژه های کنترل مرز مبتنی بر اثر انگشت، چهره یا عنبیه، زیر سیستم بیومتریک در رابطه با پروژه های صدور کارت هوشمند ملی، انتخابات بیومتریکی، سایر برنامه های شهروندی که نیاز به فناوری قابل اعتماد شناسایی دارد، همچون این موارد است.
به دلیل فناوری بالای سامانه های مورد اشاره و این که این شرکت، تنها تولید کننده آن در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا است و بعنوان یکی از اولین شرکت های دانش بنیان کشور شناخته می شود، اکنون تمامی مراکز ملی کشور شامل نیروی انتظامی، ثبت احوال کشور(کارت هوشمند ملی)، تمامی زندان های کشور به سامانه تشخیص هویت این شرکت تجهیز شده و در حال کار هستند.


منبع:

1400/07/15
20:37:28
5.0 / 5
1178
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
لینک دوستان نكسترو
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد