نکسترو

یک شرکت فناور موفق به ساخت و صادرات داروی ضدمیگرن شد

یک شرکت فناور موفق به ساخت و صادرات داروی ضدمیگرن شد

نکسترو: یک شرکت دانش بنیان دارویی در کشورمان موفق به ساخت و صادرات قطره گیاهی تاناستوم بعنوان داروی ضدمیگرن شد.


علی اصغر ساعدی از مدیران این شرکت دانش بنیان فعال در حوزه تولید و فرآوری گیاهان دارویی ایران روز سه شنبه در گفت‎ و گو با ایرنا اشاره کرد: در تابستان امسال با تایید گمرک موفق به صادرات قطره تاناستوم با کارکرد ضدمیگرن دارای مجوز سازمان غذا و دارو به کشورهای آلمان و عراق شدیم.
وی وجود یک ماده موثره که رقمی از بابونه است در تولید داروی ضدمیگرن را یکی از دلائل استقبال آلمانی ها از این قطره گیاهی عنوان نمود و اظهار داشت: بذری که در بخش کشاورزی کار کشت آن انجام می شود، تنها در ایران از طرف این شرکت دانش بنیان صورت می گیرد.
وی اشاره کرد: آلمان یکی از کشورهای پیشرو در تولید و مصرف محصولات طبیعی است و هم اکنون 70 درصد مصرف داروها در کشورآلمان گیاهی و طبیعی است.
این فعال دانش بنیان اضافه کرد: بازار داروهای گیاهی در داخل و خارج از کشور خیلی گسترده نیست، اما فروش این محصول در بازار داخلی نیز مناسب بوده است.
ساعدی عنوان کرد: طی دو ماه آتی قرص این قطره دارویی گیاهی ضدمیگران نیز وارد بازار خواهد شد.
او با اعلان اینکه شرکت وی باوجود شرایط اپیدمی کرونا و تحریم های اقتصادی مقابل کشورمان، در تابستان امسال توانسته برای بار دوم صادرات عصاره زعفران استاندارد شده برمبنای کروسین و سافرانال را به کشورهای آلمان و کانادا داشته باشد این موفقیت را نشان از رضایت مشتریان قلمداد کرد.
ساعدی اظهار داشت: عصاره زعفران صادر شده به این کشورها بمنظور جلوگیری از خام فروشی و ایجاد ارزش افزوده در صنعت مکمل‎ های طبیعی در محصولات ضد افسردگی و شادی آور استفاده می شود که بازخورد خوبی داشته است.


وی توضیح داد: این عصاره حاصل چندین سال تلاش تیم تحقیق و توسعه این شرکت دانش بنیان است که در گریدهای مختلفی برای استفاده در محصولات دارویی، بهداشتی و غذایی کاربرد دارد.
این فعال دانش بنیان همین طور از کشورهای سوئیس، فرانسه و نیوزلند به عنوان 3 کشور اروپایی دیگر نام برد که این شرکت دانش بنیان موفق به صادرات عصاره زعفران به آنها شده است.
ساعدی اعلام نمود: این شرکت دانش بنیان کیفیت محصولات خودرا حاصل نظارت علمی بر انتخاب و کشت بذر مناسب تا فرآوری می داند و متعهد به بهبود مستمر کیفیت محصولات ایرانی و گشودن افق هایی تازه در صادرات غیر نفتی است.منبع:

1400/06/27
12:24:24
5.0 / 5
1036
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد