نکسترو

تولید تجهیزات کاهنده صدا برمبنای نیاز مشتری ازطریق یک شرکت دانش بنیان

تولید تجهیزات کاهنده صدا برمبنای نیاز مشتری ازطریق یک شرکت دانش بنیان

نکسترو: یک شرکت دانش بنیان که بطور تخصصی «تجهیزات کاهنده صدا» را متناسب با نیاز مشتری طراحی و تولید می کند، با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی موفق شد این فناوری را توسعه داده و بازار خودرا در صنایع مختلف گسترش دهد.


به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری وشکوفایی، علی فائزیان، رئیس هیات مدیره این شرکت دانش بنیان در مورد فعالیت این شرکت اظهار داشت: تخصص اصلی شرکت ما طراحی و ساخت تجهیزات کنترل آلودگی صوتی صنعتی و ارائه خدمات اندازه گیری و مشاوره دراین زمینه است. از با اهمیت ترین محصولات آکوستیکی شرکت، سایلنسرهای در خط برای کنترل نویز جریانی ایستگاه های تقلیل فشار گاز شهری است که حاصل یک پژوهش علمی و تجربی گسترده است.
وی اضافه کرد: دو محصول شرکت در زمینه آکوستیک و تجهیزات کاهنده صدا دانش بنیان هستند. این دو محصول برای صنایع مختلف همچون ایستگاه های تقلیل فشار گاز شهری، پالایشگاه ها، پتروشیمی و صنایع دیگری که افت فشار ناگهانی در خط و یا تخلیه ناگهانی گاز یا بخار به محیط دارند و صدای زیادی تولید می کنند، قابل استفاده می باشد.
فائزیان اشاره کرد: آلودگی های صوتی صنعتی مانند صدایی که در مسیرهای جریان گاز در اثر تغییرات ناگهانی فشار وجود دارد، برای بهره برداران و همسایگان مزاحمت و حتی صدمات جسمی و روانی به وجود می آورد. با ساخت این تجهیزات، صدا را در حد قابل قبول یا مجاز، کاهش می دهیم.
رییس هیات مدیره این شرکت دانش بنیان، استفاده کننده نهایی این محصول را عمدتاً صنایع بزرگ همچون پالایشگاه ها، پتروشیمی ها، صنعت گاز، صنایع فولاد، صنایع نیروگاهی و نیروگاه های محلی و صنعت ساختمان اعلام نمود.
وی اشاره کرد: با دانش و فناوری خود به طراحی و تولید این محصول رسیدیم و آنرا کپی سازی نکرده ایم. این محصول متناسب با نیاز مشتری تولید می شود. بطور معمول نیازها باتوجه به شرایط و محدودیت های بهره برداری و محیطی متفاوت می باشد. بدین سبب بطور معمول محصولات ما تولید انبوه یا سری سازی ندارد.
فائزیان افزود: محصولات ما سه خاصیت مهم دارد: اول این که از همه استانداردهای معتبر در رابطه با صنعت برخوردار بوده و قابل رقابت با محصولات شرکتها معتبر خارجی است. ثانیا باتوجه به ارزانی هزینه های تولید در ایران قیمت آن نسبت به محصولات خارجی پایین است. همین طور خدمات مشاوره ای رایگان پیش از فروش و خدمات تامین مواد و قطعات مصرفی ارزان پس از فروش ارائه می شود. تمامی این خدمات به سادگی در دسترس بوده و با کمترین زمان و هزینه در اختیار مشتری قرار می گیرد.
وی حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی از این شرکت در امتداد توسعه محصولات «تجهیزات کاهنده صدا» و بازار آنرا خوب ارزیابی کرد.
رییس هیات مدیره این شرکت دانش بنیان در مورد صادرات این محصول بیان کرد: سال قبل با حمایت صندوق نوآوری و کارگزاری یک شرکت تهرانی (به عنوان نماینده فروش در بغداد)، یک نمونه محصول با دکوراسیون متناسب برای بازار کشور عراق به بغداد ارسال کردیم، اما بازخورد خوبی نداشتیم. وقتی مشتریان، خاص و افراد فنی هستند باید حتما یک نفر از شرکت در کشور هدف حاضر شود تا مشتری را قانع کند توانایی فنی و اجرائی لازم برای تامین نیاز آنها را دارد.
وی اظهار داشت: یکی از محدودیت های بازار محصولات کاهنده صدا این است که بطور معمول این محصولات جزیی از پکیج کامل و بعنوان یک تجهیزی است که در پروسه اصلی پکیج کامل تاثیری ندارد، مشتری باتوجه به محدودیت های قانونی و بهداشت شغلی و زیست محیطی می تواند تجهیز کاهنده صدا را انتخاب نماید. تعدادی از مشتریان داخلی و خارجی ترجیح می دهند پکیج کامل یک واحد فرایندی یا تولیدی را که قسمتی از آن تجهیز کاهنده صدا است از یک تامین کننده، تهیه کنند.
وی تصریح کرد: مهم ترین عاملی که سبب می شود مشتری هر بخش از یک واحد صنعتی را از سازنده اصلی آن تهیه نماید قیمت آنست. در این صورت لازم است مشتری از یک حداقل اطلاعات فنی برخودار باشد تا نیاز خودرا به سازنده اعلام نماید.
فائزیان اضافه کرد: در امتداد صادرات می توانیم برخی محصولات خودرا بصورت آماده به کشورهای دیگر ارسال نماییم، اما برای صادرات برخی محصولات، لازم است قسمتی از پروسه مونتاژ و نصب محصول در سایت مشتری با حضور کارشناسان و تکنسین های ما انجام پذیرد. بعد از حضور این شرکت در نمایشگاه اختصاصی ایران در خرداد ۱۴۰۰ در ایروان-ارمنستان، یک مشتری جدی پیدا شد که اکنون درحال تبادل اطلاعات فنی برای صادرات محصولات خود به این کشور هستیم.


منبع:

1400/06/18
10:17:17
5.0 / 5
1054
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
لینک دوستان نكسترو
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد