نکسترو

نمایه شدن مجله دندان پزشکی ایرانی در اسکوپوس

نمایه شدن مجله دندان پزشکی ایرانی در اسکوپوس

مجله Frontiers in Dentistry مرکز تحقیقات دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران در اول سپتامبر سال 2021 برای نمایه سازی در Scopus پذیرفته شده است.به گزارش نکسترو به نقل از ایسنا، "Frontiers in Dentistr" نخستین مجله دندان پزشکی ایرانی به زبان انگلیسی است که با نام Journal of Dentistry of Tehran University of Medical Sciences در سال ۲۰۰۴ بصورت فصل نامه و منظم توسط مرکز تحقیقات دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران افتتاح شد و فعالیت خودرا در ابتدا بصورت فصل نامه شروع کرد و سپس به شکل ماهنامه و دو ماهنامه ادامه داد.

هدف این مجله انتشار اطلاعات به روز و باکیفیت بالا در تمام زمینه های دندانپزشکی، علوم بهداشت دهان و دندان و رشته های مرتبط می باشد و همیشه تلاش می کند تا همگام با رشد سریع نشریات حرکت کند و در حد توان در انتشار نتایچ تلاشهای علمی که در کشورهای مختلف در این حوزه ها انجام می گیرد، کوشا باشد. این مجله در سال ۱۳۹۴ بعنوان مجله علمی پژوهشی برگزیده در هفدهمین جشنواره ابن سینا معرفی گردید.

بنابر اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران؛ از سال ۱۳۹۷ تلاش جهت ارتقای مجله و حضور در نمایه های علمی برتر جهان با تغیر نام مجله، تغییر شیوه انتشار از issue-based به article-based، دعوت از صاحب نظران و اساتید مطرح کشور و جهان جهت عضویت و همکاری در شورای سردبیری مجله، تغییر شیوه نامه های نگارش و افزایش کیفیت همه مراحل انتشار مقاله از ارسال تا چاپ مقاله، صورت گرفت که حاصل آن نمایه شدن در دادگان اسکوپوس، ارتقای کیفی مقالات، و افزایش نویسندگان بین المللی بوده است. این مجله علاوه بر نمایه شدن در دادگان مختلف ملی و بین المللی، از سال ۲۰۱۱ در دادگان Pubmed نمایه شده است.

ضریب پذیرش مقالات ۱۵ درصد بوده و کلیه مقالات، بصورت "دسترسی آزاد" (open access) برای همگان بوسیله (https: //fid.tums.ac.ir) قابل دانلود است.

Frontiers in Dentistry با یاری تیم حرفه ای سردبیری، داوران و نویسندگان، در اول سپتامبر سال ۲۰۲۱ برای نمایه سازی در Scopus پذیرفته شده است.

بر اساس داده های اسکوپوس، تا پیش از نمایه شدن این مجله در این دادگان بین المللی، ۸۴۵ استناد به مقالات مجله شده است و شاخص h مجله در بدو ورود عدد ۳۶ است.
1400/06/17
12:39:44
5.0 / 5
1354
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
لینک دوستان نكسترو
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد