نکسترو

ایجاد ۲۰۰ شغل برای اقشار صدمه پذیر آران و بیدگل به همت بنیاد برکت

ایجاد ۲۰۰ شغل برای اقشار صدمه پذیر آران و بیدگل به همت بنیاد برکت

به گزارش نکسترو بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام (ره) زمینه ایجاد اشتغال ۲۰۰ نفر را در آران و بیدگل کاشان فراهم نمود.


به گزارش بنیاد برکت، معاون تأمین نهاده ها و مشارکت های اقتصادی این بنیاد عنوان کرد: بنیاد برکت با پشتیبانی از کارگاه تولیدی فعال در عرصه تولید اسباب بازی و بازی های فکری، سبب ایجاد اشتغال برای ۲۰۰ نفر از ساکنان و بخصوص اقشار صدمه پذیر شهر آران و بیدگل کاشان در استان اصفهان شد.
هادی جوهری به پشتیبانی از این واحد تولیدی در چارچوب مشارکت مدنی اشاره و اشاره کرد: بنیاد برکت ۳۰ میلیاردریال منابع برای تکمیل سرمایه در گردش و فاز توسعه در اختیار این کارگاه تولیدی فعال در زمینه تولید اسباب بازی، بازی های فکری و ابزار کمک آموزشی قرار داده است.
وی افزود: هم اکنون ۶۰ نفر به صورت مستقیم در این کارگاه مشغول فعالیت بوده و برای ۱۴۰ نفر هم اشتغال خانگی بوجود آمده است.
به گفته معاون تأمین نهاده ها و مشارکت های اقتصادی بنیاد برکت، اغلب افرادی که در خانه خود با کارگاه مشارکتی این بنیاد همکاری دارند از میان اقشار صدمه پذیر همچون زنان سرپرست خانوار، معلولان و افراد نابینا و کم توان و معرفی شدگان از جانب خیریه ها انتخاب شده اند.
جوهری بیان نمود: کارگاه تولیدی مشارکتی بنیاد برکت از سال ۱۳۸۵ فعالیت خویش را در زمینه تولید اسباب بازی های هدف دار، بازی های آموزشی و ابزار کمک آموزشی شروع کرده بود اما فعالیت آن به سبب تورم و افزایش ناگهانی نرخ ارز متوقف شده بود.
وی اضافه کرد: با ورود و مشارکت بنیاد برکت در سال قبل و تأمین سرمایه در گردش، این کارگاه به چرخه تولید بازگشت و کار خویش را توسعه داد و هم اکنون، ظرفیت تولید یک میلیون قطعه اسباب بازی را در سال دارد.
معاون مشارکت های اقتصادی بنیاد برکت خاطرنشان کرد: در صورت توسعه فازهای دیگر این کارگاه تولیدی، امکان ایجاد اشتغال بیشتر برای اقشار صدمه پذیر در منزل وجود خواهد داشت.
جوهری تصریح کرد: بنیاد برکت تا به امروز در مجموع مبادرت به مشارکت، سرمایه گذاری، ارائه تسهیلات و پشتیبانی از ۷۴۲ بنگاه متوسط صنعتی در سرتاسر کشور کرده که سبب ایجاد فرصت های کسب و کار برای ۲۱۱ هزار متقاضی اشتغال شده است. ۶۶ هزار و ۷۵۰ میلیاردریال برای توانمندسازی این ۷۴۲ بنگاه سرمایه گذاری شده و بنیاد بعد از تثبیت و به سوددهی رسیدن، از ۲۸۲ بنگاه خارج شده و سهام خویش را به کارآفرینان و بخش خصوصی واگذار کرده است.
وی خاطرنشان کرد: بنیاد برکت امسال هم سرمایه گذاری در یک هزار و ۲۴۰ بنگاه تولیدی در مناطق محروم کشور را در دستور کار قرار دارد که احیای واحدهای تعطیل و نیمه تعطیل در اولویت است.
معاون مشارکت های اقتصادی بنیاد برکت اظهار داشت: تا به امروز با ۱۲ بنگاه تولیدی در استان اصفهان مشارکت اقتصادی داشته ایم که بعد از ثبات و به سوددهی رسیدن، از ۹ بنگاه خارج شده ایم. این سرمایه گذاری و مشارکت اقتصادی، ایجاد اشتغال برای ۳ هزار و ۸۵۵ متقاضی را به همراه داشته است.
به گزارش نکسترو به نقل از خبرگزاری ایرنا، بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام(ره) تابحال چهار هزار و ۳۱ طرح در حوزه های توانمندسازی اقتصادی، امور زیربنایی، فرهنگی و خدمات بیمه ای را با حجم سرمایه گذاری ۶ هزار و ۳۶۰ میلیاردریال در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته استان اصفهان به بهره برداری رسانده یا در دست اقدام دارد.


منبع:

1400/06/16
23:54:03
5.0 / 5
1204
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد