نکسترو

احتمال ابتلای مجدد به کرونا چقدر است؟

احتمال ابتلای مجدد به کرونا چقدر است؟

نکسترو: پژوهشگران انستیتو پاستور، با انجام یک مطالعه، موارد عفونت مجدد بیماری را در طول یک سال پس از مبتلاشدن بررسی کردند.به گزارش نکسترو به نقل از ایسنا، تصور می شد که با بروز عفونت SARS-CoV-2، پاسخ ایمنی می تواند مانع از بروز عفونت ثانویه در همان فرد شود؛ ولی بنظر می رسد ابتلای مجدد به عفونت در سراسر جهان درحال افزایش است و این مساله می تواند تأثیر قابل توجهی بر نتایج بالینی و همین طور واکسیناسیون داشته باشد.

بر همین اساس پژوهشگران انستیتو پاستور، موارد عفونت مجدد بیماری در طول یک سال پس از مبتلاشدن را بررسی کردند. در این مطالعه مواردی از مبتلاشدن به عفونت مجدد یا فعال سازی مجدد ویروس SARS-CoV-2 برمبنای شواهد کلینیکی و آزمایشگاهی مورد بررسی قرار گرفت.

بررسی آزمایشات سرولوژی نشان داد که حضور IgG (آنتی بادی) SARS-CoV-2 جهت محافظت از ابتلای باردیگر به عفونت ویروسی ثانویه کافی نیست. مطابق با این حقیقت که عفونت مجدد در مواردی که IgG تولید شده است نیز اتفاق افتاده است، میزان پتانسیل خنثی سازی آنتی بادی های تولید شده هنوز ناشناخته باقی مانده است.

اگرچه تمایز بین عفونت مجدد و فعال سازی مجدد ویروس SARS-CoV-2 چالش برانگیز است، اما این نتایج می تواند بعنوان سرنخی از پتانسیل SARS-CoV-2 برای گردش مداوم در میان جمعیت ها، با وجود ایجاد مصونیت جمعی یا مبتلاشدن به عفونت طبیعی یا واکسیناسیون مد نظر گرفته شود. بر این اساس می توان نتیجه گیری کرد که بیماران بدون علامت در عفونت دوم می توانند بعنوان تهدیدی برای جامعه مطرح باشند.

به گفته پژوهشگران این تحقیق؛ هرچند تولید آنتی بادی های ناشی از عفونت اولیه می تواند تا حد زیادی محافظت کننده باشد با این وجود، ممکنست ایمنی کافی جهت پیش گیری از عفونت بعدی SARS-CoV-2 را تضمین نکند. مطالعات بیشتر بر روی جمعیت های مختلف می تواند برای استراتژی های انجام واکسیناسیون بصورت انبوه کاربردی باشد و در درک بهتر آن کمک کننده باشد.

نتایج این پروژه تحقیقاتی با عنوان «ارزیابی طولانی مدت سرولوژیک و بالینی در مبتلایان قطعی COVID-19 جهت تعیین موارد عفونت مجدد بیماری در طول یک سال پس از ابتلا» در پایگاه نتایج پژوهش های سلامت کشور انتشار یافته و آمیتیس رمضانی، صالحی وزیری، فتوحی، وحیده مظاهری، احسان مصطفوی، ندا افضلی، مهسا توکلی راد پژوهشگران انستیتو پاستور در انجام این طرح پژوهشی مشارکت داشتند.

منبع:

1400/06/14
21:34:21
5.0 / 5
1181
تگها: پژوهش
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد