نکسترو

گزارش عملکرد هشت ساله مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمی

گزارش عملکرد هشت ساله مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمی

مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمی معاونت تحقیقات و فناوری گزارش عملکرد و اقدامات خودر را از سال ۱۳۹۲ تا سال ۱۴۰۰ منتشر نمود.


به گزارش نکسترو به نقل از ایسنا، دکتر کبیری، رئیس مرکز در این گزارش به اهمیت دسترسی سریع به اطلاعات پژوهشی در نظام سلامت اشاره کرده و شفافیت در نظام های ارزیابی علمی و پژوهشی را برای پژوهشگران و مدیران و سیاستگذاران حوزه پژوهش حائز اهمیت شمرد.
وی نظام نوین اطلاعات پژوهش های پزشکی ایران(نوپا) را گامی موثر برای تحقق این هدف دانست. این مجموعه با ۱۴ سامانه امکان عرضه خدمت به کاربران در ۱۴ حیطه تخصصی را فراهم نموده است.
از دیگر اقدامات مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمی واگذاری هشت مأموریت ملی به کلان مناطق آمایشی بوده است که جزئیات آن در فایل پیوست موجود است.
کبیری همینطور برگزاری سه دوره همایش حضوری کتابداران پزشکی و اطلاعات سلامت در سطح ملی و تقدیر از کتابداران پزشکی در سطح ملی را از دیگر اقدامات در جهت تکریم و ارتقاء انگیزش کتابدان برشمرد.
وی برگزاری دوره های آموزشی تربیت مدرس در حوزه کتابدار بالینی و کتابدار پژوهشی در سطح ملی و منطقه ای را از دیگر دستاورد های مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمی دانست.
بنا بر اعلام معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، کبیری ارتقا سطح مجلات علوم پزشکی شامل ۴۵۳ مجله علمی پژوهشی که از این تعداد ۹۵ مورد دارای نمایه ISI بوده و ۷۹ مورد PubMed و ۱۵۹ عنوان از مجلات در Scopus نمایه می شوند، را از مهم ترین دستاوردهای مجلات فعال در دانشگاههای علوم پزشکی کشور برشمرد و در انتها از حمایت های دکتر ملک زاده و دکتر نجفی بعنوان معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و همکاران شاغل در این مرکز تشکر کرد.

منبع:

1400/06/13
22:58:38
5.0 / 5
1124
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان نكسترو
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد