نکسترو

مرکز نوآوری فرخی سیستانی در زابل

مرکز نوآوری فرخی سیستانی در زابل

ایرنا- مرکز نوآوری فرخی سیستانی همزمان با هفته دولت با حضور استاندار سیستان و بلوچستان، نماینده مردم سیستان در مجلس، رئیس پارک علم و فناوری سیستان وبلوچستان، فرماندار زابل و تعدادی از فعالان شرکتهای نوآور در زابل راه اندازی شد.


به گزارش نکسترو به نقل از خبرگزاری ایرنا استاندار سیستان وبلوچستان در حاشیه آیین افتتاح این مرکز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: پارک علم و فناوری، مراکز رشد، مراکز نوآوری و خانه خلاق در سیستان وبلوچستان شتاب فزآینده ای گرفته اند و این استان از دید معاونت علمی ریاست جمهوری یکی از پنج استان برتر کشور است.
احمدعلی موهبتی اضافه کرد: افرادی که در مرکز نوآوری زابل حضور دارند افرادی خلاق و خوش فکر دیده می شوند و باید کار تیمی را تقویت نمایند چون که موفقیت بیشتری به دنبال دارد.
وی اظهارداشت: مراکز نوآوری در سال قبل با تصمیم معاونت علمی ریاست جمهوری در شهرهای سراوان، ایرانشهر و چابهار به وجود آمده و با شروع به کار مرکز نوآوری زابل در تلاشیم تا این مراکز در استان توسعه یابند.
استاندار سیسستان وبلوچستان افزود: این مراکز علاوه بر دانشجویانی که درحال تحصیل هستند را به حضور و انجام کار عملی و تولید در دوران تحصیل سوق می دهد و اثر آن نابغه های حوزه فکری برای تعدادی از مشاغل در استان و منطقه تعالی به وجود می آورد.
وی اظهار داشت: سیستان وبلوچستان با تلاش تعدادی از مدیران در گذشته از میانگین فاکتورهای دانشگاهی بالاتر است در صورتیکه دانشگاههای کشور در بخش خروجی دانشجویان دانش آموخته دارای دانشی هستند که برای آنها ایجاد شغل و تولید نمی کند.
موهبتی اشاره کرد: در زمینه دانشگاههای کشور نسل اول آموزشی، نسل دوم پژوهشی هستند در صورتیکه نسل سوم و چهارم نسلی کارآفرین و ارزش آفرین هستند و مورد غفلت واقع و خیلی دیر به آن پرداخته شده استت.
وی اشاره کرد: تعالی در کیفیت و طرح در مجموعه زنجیره تولیدی که در خانه ها وجود دارند و از کیفیت و بازار خوب برخوردار نیستند سبب می شود با حضور در این مراکز کارشان ارتقا پیدا کند.
استاندار سیستان وبلوچستان اظهار داشت: تسهیلات ارزان و کمک های بلاعوض متناسب با طرح های مورد تایید معاونت علمی ریاست جمهوری در زمره خدمات پارک علم و فناوری است.


منبع:

1400/06/09
21:33:55
5.0 / 5
929
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد