نکسترو
معاون توسعه اشتغال اجتماع محور بنیاد بركت خبر داد:

راه اندازی 2500 طرح اشتغال زایی برکت در 365 شهر بوسیله آزادکاری

راه اندازی 2500 طرح اشتغال زایی برکت در 365 شهر بوسیله آزادکاری

به گزارش نکسترو معاون توسعه اشتغال اجتماع محور بنیاد برکت اظهار داشت: تا آخر سال جاری 2 هزار و 500 طرح اشتغال زایی بوسیله آزادکاری (فریلنسینگ) در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته 365 شهر راه اندازی می شود.


به گزارش بنیاد برکت ستاد اجرائی فرمان امام، مرتضی نیازی اضافه کرد: راه اندازی این تعداد طرح اشتغال زایی، ایجاد فرصت های کسب وکار برای ۷ هزار و ۵۰۰ نفر را به شکل مستقیم و غیرمستقیم فراهم خواهدنمود.
وی افزود: از ۲ هزار و ۵۰۰ طرح اشتغال زایی بوسیله آزادکاری که برای امسال در دستور کار است، ۲ هزار طرح به آزادکاری داخلی و ۵۰۰ طرح به آزادکاری بین المللی اختصاص دارد.
به گفته معاون توسعه اشتغال اجتماع محور بنیاد برکت، آزادکاری (فریلنسینگ) یکی از رسته های شغلی اولویت دار برای این بنیاد امسال است.
نیازی با تشریح این پروسه اظهار داشت: افراد مستعد و مشتاق آزادکاری توسط مجریان و تسهیل گران بنیاد برکت در مناطق محروم شناسایی و بعد از اهلیت سنجی و آموزش دو ماهه و گرفتن تسهیلات، در ۱۰ رسته شغلی همچون تولید محتوا، طراحی، ترجمه، برنامه نویسی، تولید انیمیشن و غیره آغاز به کار می کنند.
وی اضافه کرد: تا حالا یک هزار نفر شناسایی و آموزش دیده اند که از این تعداد، ۲۵۰ نفر در مرحله گرفتن تسهیلات و آغاز به فعالیت بوسیله آزادکاری قرار دارند. همین طور شناسایی یک هزار متقاضی دوم شروع شده است.
معاون توسعه اشتغال اجتماع محور بنیاد برکت اشاره کرد: افراد واجد شرایط بعد از گذراندن دوره آموزشی و گرفتن تسهیلات، باتوجه به توانایی هایشان، سطح بندی شده و در دو سطح داخلی و بین المللی مشغول به کار می شوند.
نیازی از برگزاری رویداد ملی «آزادکار شو» آگاهی داد و گفت: افتتاحیه این رویداد شهریورماه جاری برگزار می گردد و مراسم اختتامیه آن اختتام امسال خواهد بود.
وی درباره اهداف رویداد ملی «آزادکار شو» نیز توضیح داد: در این رویداد، شرکت های پشتیبان در زمینه آزادکاری(فریلنسینگ) شناسایی می شوند. از طرف دیگر، اقشار دانشگاهی بعنوان جامعه مخاطبان هدف این فرایند، با اصول و جزئیات آزادکاری آشنا و به سمت آن سوق داده می شوند.
معاون توسعه اشتغال اجتماع محور بنیاد برکت ابراز امیدواری کرد که برگزاری رویداد ملی «آزادکار شو» بتواند کیفیت کار این بنیاد را در پشتیبانی از طرح های اشتغال زایی در رسته آزادکاری افزایش دهد.
نیازی با تاکید بر اینکه آزادکاری یکی از نیازهای امروز کشور است بیان کرد: برای تحقق دولت الکترونیک و استفاده از سامانه های نرم افزاری پیشرفته در کشور نیاز به تربیت طراحان و برنامه نویسان حرفه ای است که آزادکاری می تواند این نیاز را برطرف سازد.
نیازی از اجرای طرح های اشتغال زایی برکت بوسیله آزادکاری در ۳۶۵ شهر آگاهی داد و اشاره کرد: علاقه مندان و اقشار دانشگاهی برای برخورداری از آموزش ها و تسهیلات بنیاد برکت در رسته آزادکاری می توانند به اپلکیشن برکت به آدرس app.barkat.ir مراجعه کنند.


منبع:

1400/06/06
09:49:03
5.0 / 5
1451
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد