نکسترو
دانشگاه تربیت مدرس اعلام كرد

آخرین شرایط فعالیتهای پژوهشی در ایام کرونایی

آخرین شرایط فعالیتهای پژوهشی در ایام کرونایی

معاونت پژوهشی و فناوری دانشگاه در اطلاعیه ای، نحوه انجام فعالیتهای پژوهشی دانشجویان را با عنایت به ادامه شرایط قرمز کرونایی شرح داد.


به گزارش نکسترو به نقل از ایسنا، بر اساس این اطلاعیه با عنایت به ادامه شرایط اخطار قرمز شهر تهران به منظور مدیریت فعالیتهای پژوهشی دانشجویان از تاریخ ۳۱ مرداد تا اطلاع ثانوی، لزوم دارد فعالیت پژوهشی در آزمایشگاه ها و کارگاه های پردیس مرکزی و دانشکده کشاورزی همچنان در وضعیت بین سطح ۳ و سطح ۴ مدیریت شود.
بر این اساس لازم است مجوز فعالیت پژوهشی و حضور در آزمایشگاه صرفا" برای دانشجویان بومی و دانشجویانی که هم اکنون در خوابگاههای زیر نظر دانشگاه ساکن هستند، صادر شود. صدور مجوز فعالیت در آزمایشگاه توسط کمیته ایمنی دانشکده ها به تعداد محدود و الزاما برای موارد ویژه و ضروری با ظرفیت حداکثر ۵۰ درصد افراد مشمول سطح ۳ صورت گیرد.
صدور مجوز فعالیت، مشروط به نظارت و هدایت استاد راهنما و کمیته ایمنی دانشکده امکان پذیر است.
به منظور حفظ سلامت دانشجویان لازم است کمیته ایمنی دانشکده ها نظارت کاملا" سخت گیرانه بر فعالیت افراد در آزمایشگاه ها اعمال کنند. طی بازدیدهای سرزده در صورت مشاهده هرگونه عدم رعایت پروتکل ها، مجوزها بلافاصله لغو خواهد شد.
صدور مجوز فعالیت به روال گذشته و برپایه تایید کمیته ایمنی دانشکده و ارسال اسامی افراد دارای مجوز به مدیریت حراست دانشگاه با امضاء ریاست دانشکده است. ارسال لیست دانشجویان مشمول شرایط جدید به معاونت پژوهشی دانشگاه الزامی است.
فعالیتهای پژوهشی، آزمایشگاهی و حضور دانشجویان و پژوهشگران در دانشگاه مشمول پروتکلهای ابلاغ گردیده به دانشگاه توسط مراجع ذی ربط است و هر گونه تغییر در موارد ذکر شده از راه اطلاعیه های آتی ابلاغ می شود.
با عنایت به شرایط، برای دانشجویانی که با اعمال محدودیت ها از فعالیتهای پژوهشی میدانی و آزمایشگاهی محروم می شوند دانشگاه به صورت متناسب افزایش مهلت تحصیل بدون احتساب در سنوات آموزشی و خوابگاهی و سایر موارد مرتبط، لحاظ می کند.
وضعیت سطح ۳، شامل اعمال بیشترین محدودیت ها (اعلام وضعیت اخطار قرمز از جانب ستاد ملی کرونا) خواهد بود و پژوهش های آزمایشگاهی که در صورت توقف، هزینه هنگفت مالی ایجاد می کند، پژوهش های آزمایشگاهی که در مراحل انتهایی هستند و طی چند هفته خاتمه می یابند، پژوهش های درحال انجام روی موجودات زنده و سلول تا مرحله نخست ای که قابلیت توقف وجود داشته باشد و موارد پژوهشی آزمایشگاهی که تعهد انجام خدمات حیاتی دانشگاه به سایر ارگان ها مطرح باشد (در قالب قرارداد دفتر پژوهش های کاربردی و یا مراکز پژوهشی) قابل انجام است.
در این شرایط باید زمان حضور در آزمایشگاه به حداقل برسد. ارتباط با دانشگاه و استاد به غیر از موارد اشاره شده، صرفا"به صورت مجازی است و مشمول سطح ۳ نیست. پژوهش های میدانی که احتیاج به جمع آوری اطلاعات دارد مشمول سطح ۳ نیست.
بنابر اعلام روابط عمومی دانشگاه تربیت مدرس؛ سطح ۴ هم شامل محدودیت کامل (با اعلام وضعیت اخطار قرمز از جانب ستاد ملی کرونا) است و کلیه فعالیت ها در سطح دانشگاه متوقف و ورود به آزمایشگاه بسیار محدود و به منظور رسیدگی موجودات زنده و تعمیر و نگهداری تانک های ازت و فریزرها خواهد بود.
منبع:

1400/06/02
10:47:30
5.0 / 5
992
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد