نکسترو

برگزیدگان اولین مرحله هفتمین رقابت دانش آموزی مغز عرضه شدند

برگزیدگان اولین مرحله هفتمین رقابت دانش آموزی مغز عرضه شدند

به گزارش نکسترو برترین های اولین مرحله مسابقات دانش آموزی «دانش مغز» معرفی گشتند. برگزیده نهایی مرحله دوم این رقابت ها مقرر است به همراه نفر نخست ششمین دوره این مسابقات به مسابقه جهانی دانش مغز در آمریکا اعزام شوند.


به گزارش نکسترو به نقل از خبرگزاری ایرنا، اولین مرحله هفتمین دوره مسابقات ملی دانش آموزی دانش مغز با رقابت بیشتر از یک هزار و ۴۰۰ دانش آموز داوطلب ۱۳ تا ۱۸ ساله از مدارس متوسطه سراسر کشور برگزار شد و نفرات برتر این دوره برگزیده و عرضه شدند.
در این مرحله ۵۲ دانش آموز شرکت کننده در این رقابت ها با کسب بیشترین امتیاز از جانب کمیته داوری بعنوان نفرات برتر انتخاب شدند.
هفتمین دوره مسابقات دانش آموزی دانش مغز در زمینه علوم اعصاب به صورت مجازی اوایل مردادماه جاری درسراسر کشور برگزار شد.
این مسابقات هرساله بین دانش آموزان مقطع متوسطه انجام می شود و برگزیده نهایی مرحله دوم این رقابت ها، مقرر است به همراه نفر اول ششمین دوره این مسابقات به مسابقه جهانی دانش مغز در آمریکا اعزام شود.
هدف از برگزاری مسابقات دانش مغز در ایران که با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی انجام می شود، استعداد یابی در نتیجه رقابت میان دانش آموزان نخبه و ترسیم فضای ایده آل برای ادامه تحصیل آنان در رشته های علوم شناختی در سطح کشور است.
بر اساس اعلام معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری، مسابقات دانش آموزی دانش مغز رقابتی گسترده میان نوابغ دانش آموزی در سطح جهانی است که بسترها و فرصت های لازم را برای ترویج، توسعه و گسترش رشته های در رابطه با علوم شناختی را در کشورهای جهان مهیا می کند.
نمایندگان اعزامی ایران به مسابقات جهانی دانش مغز در پنج سال قبل همواره در بین ۵ کشور برگزیده مسابقات جای داشتند و در پنجمین دوره این مسابقات هم مقام سومی مسابقات جهانی دانش مغز در کره جنوبی نصیب نماینده اعزامی کشورمان به این مسابقات شد.
انجمن علوم اعصاب ایران و گروه علمی سیناپس بعنوان متولیان برگزاری مسابقات دانش مغز در ایران با کمک وزارت آموزش و پرورش و حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی و فناوری هر ساله این مسابقات را طی دو مرحله در تمام استانهای کشور برگزار می نماید.


منبع:

1400/05/31
11:49:29
5.0 / 5
1195
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان نكسترو
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد