نکسترو

پشتیبانی از شرکت نانویی برای مقابله با بحران کرونا

پشتیبانی از شرکت نانویی برای مقابله با بحران کرونا

نکسترو: دولت ایتالیا با اعطای وامی به یکی از شرکت های نانویی این کشور، به تسریع استفاده از فناوری نانو در تولید محصولات ضدکرونا کمک کرده است.


به گزارش نکسترو به نقل از خبرگزاری ایرنا از پایگاه خبری فناوری نانو ایران ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، شرکت دایرکتا پلاس (Directa Plus) از دولت ایتالیا وامی در قالب طرح پشتیبانی از برنامه های مقابله با کووید ۱۹ دریافت می کند. بگفته متخصص فناوری گرافن، این وام برنامه راهبرد دایرکتا پلاس را تسریع می کند.
براساس اطلاعات انتشار یافته این شرکت در مجموع ۰٫۷ میلیون یورو وام با عنوان برنامه بهبودی دولت ایتالیا برای Covid-۱۹ دریافت خواهدنمود. بانک ایتالیایی Intesa Sanpaolo وام را در دو تراکنش با ضمانت دولت ایتالیا دریافت کرده که مدت برگشت آن پنج تا شش سال است. شرکت دایرکتا پلاس درحال مذاکره بر سر وام دیگری به ارزش ۰٫۵ میلیون یورو است.
جولیو سزارو، مدیر اجرائی شرکت دایرکتا پلاس می گوید: «این اقدام دولت ایتالیا برای پاسخ به بحران بیماری کرونا است که شرکت دایرکتا پلاس با بهره گیری از این وام تلاش می کند تا کارهای خودرا در زمینه هایی که گرافن G+ ما دارای مزیت رقابتی است به کار گیرد. همچون این حوزه ها می توان به محیط زیست، باتری ها، محصولات ضدویروس و ضدباکتری اشاره نمود.»
دایرکتا پلاس تا به امروز بیش از ۲۴۰، ۰۰۰ متر پارچه گرافن G+ را تولید و به بازار عرضه نموده و بیش از یک میلیون فیلتر G+ برای مبارزه با بیماری همه گیر کووید ۱۹ ساخته و تحویل داده است. بعد از شیوع ویروس کرونا در جهان، شرکت دایرکتا پلاس آغاز به توسعه فناوری برای تولید ماسکهای حاوی گرافن کرد تا از این ماده برای تقویت تجهیزات محافظت شخصی استفاده نماید.
دلیل عملکرد مشتقات گرافن در طبیعت باکتریواستاتیکی آنست که به جلوگیری از رشد باکتری کمک می نماید. در حقیقت گرافن لبه های تیزی دارد که این لبه ها ممکنست به دیواره سلولی باکتری و ویروس لطمه بزند. گرافن می تواند استرس اکسیداتیو به ویروس اعمال نماید و یا با الکترون های شتاب یافته ویروس را نابود کند. همین طور این نوع ماسک ها دارای سطح فیلتراسیون بالایی بوده و عملکرد تنفسی را بهبود می دهند که با این کار تنفس، آسان تر و ساده تر انجام می شود.
چندی پیش، شرکت دایرکتاپلاس نتایج تست های انجام شده روی پودرهای گرافنی و اثر آن روی پوست را منتشر نمود. بر طبق اطلاعاتی که این شرکت منتشر کرد، تست های موفقیت آمیزی در آزمایش های برون تنی به دست آمده که به مشتریان در صنعت نساجی ثابت می کند که آنها می توانند با خیال آسوده از گرافن در محصولات خود بهره برده و با به کارگیری گرافن در منسوجات، خواص جالب توجهی در این محصولات ایجاد کنند.
شرکت دایرکتا پلاس در این آزمایش ها نشان داده است که ترکیبات گرافنی این شرکت بوسیله پوست انسان جذب نمی گردد. این تولیدکننده گرافن گفته است که هشتمین آزمون برون تنی را انجام داده تا نشان دهد که پتانسیل جذب برای پودر گرافنی آنها موسوم به G+ وجود ندارد.

1400/05/29
14:00:50
5.0 / 5
1252
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان نكسترو
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد