نکسترو

صادرات سالانه ۱۸ تن حوله نانویی ساخت ایران به کشورهای همسایه

صادرات سالانه ۱۸ تن حوله نانویی ساخت ایران به کشورهای همسایه

به گزارش نکسترو ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اعلام نمود: یک شرکت ایرانی سالانه ۱۸ تُن حوله ساخته شده با فناوری نانو را به کشورهای همسایه صادر می کند.


به گزارش نکسترو به نقل از خبرگزاری ایرنا، ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، به نقل از مدیرعامل این شرکت آورده است: این شرکت به کشورهای ارمنستان، آذربایجان و عراق صادارت حوله های آنتی باکتریال نانویی داشته است. هفت تُن حوله هم به کشور روسیه ارسال شده است؛ البته قرار بود این رقم به ۱۰۰ تن برسد که به علت مشکلات کرونا این روند فعلاً متوقف شده است.
وی می افزاید: هرچند بازخوردها از روسیه نسبت به این حوله ها مثبت بوده است و آنها از نظر کیفیت و قیمت رضایت زیادی از این محصول نانویی دارند. پیش از این روس ها از ترکیه و چین حوله های خویش را تأمین می کردند که با توجه مزیت رقابتی حوله های آنتی باکتریال نانویی شرکت بانیان آذر نوین ایده آل، به خرید از ایران متمایل شده اند.
مدیرعامل این شرکت توضیح داد: در مقوله صادرات ما روی کاهش قیمت و افزایش کیفیت تمرکز داریم به صورتی که شرکت هایی از ترکیه مبادرت به خرید نمونه هایی از این حوله ها کرده اند که ما این حوله ها را با قیمت حوله های معمولی (غیرنانویی) به آنها داده ایم که برای ترک ها بسیار جالب توجه بود. با برنامه هایی که داریم، امیدواریم بازار صادراتی ما گسترش بیشتری پیدا کند.
وی از بهبود فروش نسبت به سال قبل اطلاع داد و اظهار داشت: تا پیش از انتشار کرونا گاهی در خانه ها چند نفر از یک حوله استفاده می کردند اما هم اکنون هرکسی حوله خاص خویش را دارد. این مورد در کشورهای همسایه هم مصداق دارد بنابراین بازار داخل و خارج رو به گسترش است.
مدیرعامل این شرکت ضمن اشاره به هتل های پارس و بیمارستان هایی نظیر خاتم بعنوان مشتریان این حوله ها اظهار داشت: این حوله های نانویی تا ۱۰۰ بار شستشو دوام داشته و خواص آنتی باکتریال خویش را حفظ می کنند که این مورد برای مراکز بهداشتی و درمانی بسیار جذاب است ازاین رو مشتریان زیادی از بخش بیمارستانی و هتل ها داریم.
وی همینطور از توسعه فناوری حوله های سوپرجاذب نانویی اطلاع داد که در مدت زمان کمتر از دو ثانیه آب را جذب کرده و جذبی دو برابر بیشتر از حوله های معمولی دارند.


منبع:

1400/05/23
21:46:14
5.0 / 5
1155
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان نكسترو
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد