نکسترو
دبیر ستاد توسعه فناوری:

حمایت های تشویقی از صنایع به ایجاد برند ملی بیانجامد

حمایت های تشویقی از صنایع به ایجاد برند ملی بیانجامد

دبیر ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی اظهار داشت: اعطای تسهیلات به صنایع، نوعی رانت به شمار می آید که امیدواریم نتیجه مخربی دربرنداشته باشد و به ایجاد برند ملی منجر شود.


به گزارش خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا، مهدی محمدی روز سه شنبه در آیین تبادل تفاهم نامه همکاری مشترک با هدف پشتیبانی از داخلی سازی مودم های VDSL و محصولات شبکه انتقال (POTN) که بصورت آنلاین برگزار شد، اضافه کرد: در گذشته تجربه های خوبی در حوزه فعالیت مشترک با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات داشته ایم که نمونه آن راه اندازی مرکز نوآوری پست بانک در مشهد بود که حالا این مرکز به بزرگترین مرکز نوآوری شرق کشور تبدیل گشته است.
وی اشاره کرد: متاسفانه در زمینه خودرو چنین رانتی اعطا شد که نتایج مخربی داشت و امیدواریم این همکاری در آینده سبب نشود که پشیمان شویم بلکه با این حمایت ها شاهد ارائه برند ملی و ورود شرکت های دانش بنیان به بازار جهانی باشیم.
محمدی اظهار داشت: کار کردن با شرکتها و دستگاهها جهت استفاده از محصول داخلی خیلی مشکل بود. امیدواریم با حمایت شرکت مخابرات شاهد ورود محصولات شرکت های داخلی در زمینه مخابرات باشیم. همین طور امیدوارم حرکت جمعی حرکتی برای بومی سازی و ایجاد حوزه رقابت پذیر صنعت مخابرات شود.
تفاهم نامه مشترک معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، شرکت مخابرات و پست بانک ایران برای پشتیبانی از داخلی سازی مودم های VDSLو محصولات شبکه انتقال (POTN) با کمک یک شرکت دانش بنیان تبادل شد.
این تفاهم نامه در امتداد منویات مقام معظم رهبری و تاکید بـه تولیـد داخـل فناوری های راهبردی کشور و اهمیت استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان و نامگذاری سال ۱۴۰۰ بـه سـال "تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها"؛ بـا توجه به وضع تحریم های همه جانبه افزایش هزینه های واردات و در امتداد تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی امروز بصورت مجازی در صندوق نواوری و شکوفایی در میان اعضا تبادل شد.
بهره گیری از توانمندی های شرکت های دانش بنیان در امتداد رفع نیازمندی های صنعت مخابرات کشور، استفاده از ظرفیت های شرکت مخابرات ایران در جهت رفع نیازمندی های راهبردی صنعت مخابرات و رشد و توسعه محصولات و خدمات دانش بنیان از اهداف این تفاهم نامه است.


1400/05/18
10:22:45
5.0 / 5
1290
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد