نکسترو
از سوی معاونت علمی و فناوری منتشر شد:

انتشار فراخوان پشتیبانی از شرکتهای دانش بنیان توانمند در حوزه دریا

انتشار فراخوان پشتیبانی از شرکتهای دانش بنیان توانمند در حوزه دریا

به گزارش نکسترو ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به منظور شناخت دقیق و علمی ظرفیت های فناورانه موجود و پشتیبانی از شرکتهای دانش بنیان فعال در اقتصاد دریا، فراخوان داد.


به گزارش روز یکشنبه معاونت علمی و فناوری، فراخوان «توانمندی شرکتهای دانش بنیان فعال در حوزه پایش سواحل و دریا» توسط ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری منتشر گردید تا شناختی درست و علمی از ظرفیت های فناورانه موجود در کشور به دست آید.
این کار با هدف پایش زیربنای مدیریت دانش بنیان در اقتصاد دریامحور، شناخت صحیح از ظرفیت های موجود در شتاب دهنده ها، مراکز نوآوری و شرکتهای دانش بنیان در رابطه با دریا و تدوین برنامه جامع پشتیبانی از پروژه های دریایی در سه مرحله «احصا توانمندی ها»، «برگزاری جلسات تخصصی» و «معرفی به سازمان های دریایی و جذب حمایت ها» اجرایی می شود.
محورهای برگزاری این رویداد و توانمندی ها شامل «داده ها و اطلاعات دریایی در بخش دریا، زمین و هواشناسی»، «تجهیزات و زیرساخت ها (اندازه گیری های اقیانوسی، زمین شناسی و هواشناسی»، «مدل های اقلیمی (مدل های اقیانوسی، هواشناسی و غیره)» می شود.
پایش سواحل و دریا با هدف گردآوری و مدیریت صحیح تمامی مولفه های در ارتباط با این دو بخش، به منظور برنامه ریزی صحیح اقتصاد دریا محور در کشور ضروریست.
گروه توسعه فناوری های دریایی ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بر همین مبنا در نظر دارد تا با شناخت صحیح از پتانسیل های موجود در شتابدهنده ها، مراکز نوآوری و فناوری و شرکتهای دانش بنیان در رابطه با دریا، برنامه جامع پشتیبانی از پروژه های دریایی خویش را در سه مرحله تدوین کند.
مجموعه های علاقه مند به همکاری می توانند در مرحله اول تا ۱۹ مردادماه جاری توانمندی های خود در مرتفع ساختن نیاز های کشور در حوزه های پایش سواحل و دریا را به ستاد اعلام کنند.
بر همین اساس، جلسات هم اندیشی با هر کدام از مجموعه های متقاضی به صورت مجزا برگزار می شود و در مرحله سوم توانمندی های عرضه شده با هماهنگی سازمان های دریایی متقاضی به صورت مأموریت راهبردی به مجموعه های شرکت کننده محول خواهد شد.
علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و عرضه توانمندی های خود به آدرس اینترنتی http: //sat.isti.ir/ رجوع کنند.منبع:

1400/05/12
12:55:58
5.0 / 5
1088
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
لینک دوستان نكسترو
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد