نکسترو

ارتقاء ضریب تاثیر نشریه علوم پایه پزشكی ایران

ارتقاء ضریب تاثیر نشریه علوم پایه پزشكی ایران

نکسترو: برمبنای آخرین ضریب تاثیر مجلات ISI که توسط موسسه Clarivate Analytics منتشر شد ضریب تاثیر (Impact Factor) مجله علوم پایه پزشکی ایران (IRANIAN JOURNAL OF BASIC MEDICAL SCIENCES) از 2.146 به 2.699 افزایش پیدا کرد.به گزارش نکسترو به نقل از ایسنا، مدیر اطلاع رسانی پزشکی و منابع علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به رشد قابل توجه کیفیت مقالات مجله علوم پایه پزشکی ایران اظهار نمود: تعداد کل استنادات دریافتی مقالات این مجله نیز از میزان دو هزار ۴۸۶ استناد در سال ۲۰۱۹ به سه هزار و ۵۵۱ استناد در سال ۲۰۲۰ بالا رفته است.

دکتر عبدالرسول رنگرزی اشاره کرد: حضور تعداد قابل توجهی از مجلات دانشگاه در نمایه های معتبر بین المللی و ارتقاء کیفی آنها را هم راستا باچشم انداز مرجعیت علمی و فاکتورهای کلان علم و فناوری کشور است که در نقشه جامع علمی کشور بر آن تاکید گردیده است.

دبیر شورای سیاستگذاری مجلات دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به این مطلب که مجله علوم پایه پزشکی ایران تنها مجله استان و شرق کشور است که دارای ضریب تاثیر در ISI است، ابراز امیدواری کرد با برنامه ریزی های انجام شده وتلاش های صورت گرفته در مجلات دانشگاه شاهد دریافت ضریب تاثیر توسط تعداد بیشتری از مجلات دانشگاه باشیم.

وی اشاره کرد: دانشگاه علوم پزشکی مشهد دارای ۲۵ مجله است که در مجموع شش مجله دارای نمایه ISI، هشت مجله دارای نمایه اسکوپوس و پنج مجله دارای نمایه PubMed هستند.

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت؛ رنگرزی ضمن تبریک این موفقیت از تلاش دست اندرکاران مجله علوم پایه پزشکی ایران خصوصاً سردبیر مجله دکتر فضلی بزاز تشکر و قدردانی کرد که نقش موثر و قابل توجهی در ارتقاء کیفی مجله و تحقق این مهم داشته اند.

منبع:

1400/05/04
21:19:00
5.0 / 5
1428
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان نكسترو
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد