نکسترو

تهویه مناسب هوا در دوران شیوع ویروس كرونا باید چگونه باشد؟

تهویه مناسب هوا در دوران شیوع ویروس كرونا باید چگونه باشد؟

مرکز تحقیقات آلودگی هوای پژوهشکده محیط زیست دانشگاه علوم پزشکی تهران به همراه دانشکده بهداشت این دانشگاه، نقشه راهی را منتشر نموده اند که برای بهبود و اطمینان از تهویه مناسب هوای داخل در وضعیت شیوع کرونا، از طرف سازمان جهانی بهداشت سفارش شده است.


به گزارش نکسترو به نقل از ایسنا، خطر مبتلاشدن به کووید-۱۹ در اماکن شلوغ و دارای تهویه ناکافی که در آن جا افراد، به مدت طولانی تری و در فواصل نزدیک هم هستند، افزایش می یابد. در حقیقت در چنین محیط هایی ویروس عامل کووید-۱۹ به آسانی بوسیله قطرات و آئروسل ها منتشر و منتقل می شود. بنابراین، انجام اقدامات پیشگیرانه بسیار مهمست.
آگاهی از وضعیت تهویه ساختمان و کنترل آن می تواند سبب بهبود کیفیت هوایی که استنشاق می نماییم، شود و همین طور خطر ناشی از انتقال بیماریهای در رابطه با آن نظیر ویروس عامل کووید-۱۹ را کم کند.
در راهنمایی که مرکز تحقیقات آلودگی هوا و دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران منتشر نموده اند، توسط اعضای کارگروه بین المللی سازمان جهانی بهداشت تحت عنوان پنل مشورتی محیط زیست و کنترل مهندسی (ECAP) کووید-۱۹، بعد از بررسی مقالات انتشار یافته و همین طور ارزیابی شواهد دیگر نظیر راهنماهای بین المللی درباب تهویه، تهیه و تدوین شده است.
در حقیقت، سند حاضر نحوه بهبود تهویه در محیط های داخل را ارائه کرده است. در این راهنما انواع سیستم های تهویه شامل طبیعی یا مکانیکی برای سه بخش، مراکز ارائه خدمات بهداشتی-درمانی، محیط های غیرمسکونی و محیط های مسکونی تشریح شده است. بدین سبب گروه های هدف مد نظر در این سند عبارتند از متولیان مراکز بهداشتی درمانی، مدیران مراکز غیرمسکونی و عموم افراد جامعه که در محیط های داخل، خودرا به سبب کووید-۱۹ قرنطینه کرده اند.
این راهنما را می توانید از اینجا دریافت کنید.1400/04/26
10:33:15
5.0 / 5
1050
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد