نکسترو
سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق خبر داد؛

موبایل واره خریداری شده از داخل كشور باشیوه مسافری رجیسترنمی شود

موبایل واره خریداری شده از داخل كشور باشیوه مسافری رجیسترنمی شود

به گزارش نکسترو سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اظهار داشت: تبلت ها و ساعتهای هوشمند و موبایل های خریداری شده از داخل کشور نباید با شیوه مسافری، رجیستری شوند.حمیدرضا دهقانی نیا، در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد این که گفته می شود دستگاه هایی که تا پس از شروع رجیستری موبایل سیمکارت فعال نشده باشند، می توانند از رویه مسافری و به وسیله پاسپورت مسافر مبادرت به فعال سازی دستگاه خود کنند عنوان کرد: خیر این خبر به درستی نقل نشده است؛ مطابق قانون اگر پیش از مشمولیت سیمکارت درون دستگاه قرار ندهند، دستگاه آنها ثبت نخواهد شد.
سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز افزود: نکته مهم این است که به شیوه مسافری هم امکان ثبت وجود ندارد، چونکه رجیستری از شیوه مسافری برای شخصی است که دستگاهی را به همراه خودش از خارج کشور آورده باشد نه این که بخواهد دستگاه ثبت نشده داخلی را با این روش ثبت کند.
وی اضافه کرد: برای مثال اگر کسی گوشی قاچاق از پاساژی در داخل ایران خریداری و به صورت مسافری ثبت کند، اقدام غیرقانونی انجام داده است.
لازم به یادآوری است که استعلام اصالت و رجیستری ساعت ها و تبلت ها و موبایل ها فقط از راه کد دستوری «*۷۷۷۷#» امکان پذیر است.


منبع:

1400/04/22
22:01:20
5.0 / 5
1176
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد