نکسترو

سیاست راهبردی برای علوم پایه اختصاص یافت

سیاست راهبردی برای علوم پایه اختصاص یافت

به گزارش نکسترو دبیرکل شورایعالی علوم، تحقیقات و فناوری از اختصاص سیاست راهبردی برای ارتقای علوم پایه اطلاع داد.به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا، غلامحسین رحیمی شعرباف روز پنجشنبه در حاشیه دویست و سومین جلسه کمیسیون دایمی شورایعالی علوم، تحقیقات و فناوری در جمع خبرنگاران به دستور جلسه این کمیسیون اشاره نمود و عنوان کرد: برنامه ارتقای علوم پایه از جانب رئیس کمیسیون تخصصی علوم پایه همچون گزارش های ارائه شده در این نشست بود که در آن، وضعیت علوم پایه تشریح شد.

وی درباره ارتقای علوم پایه اظهار داشت: برنامه هایی که در سالهای اخیر برای ارتقای علوم پایه طراحی و به اجرا گذاشته شد، در این نشست مورد بحث و بررسی قرار گرفت و اعضای جلسه پیشنهادهایی مطرح نمودند که به منظور ارتقای علوم پایه امسال تا ۲ سال آینده صورت گیرد.

به گفته معاون پژوهشی وزیر علوم، بر مبنای مصوبات جلسه کمیسون دایمی عتف، برنامه علوم پایه در قالب یک سیاست کلی راهبردی پیگیری می شود.

دبیر کل شورایعالی علوم، تحقیقات و فناوری، اضافه کرد: گزارشی در ارتباط با برنامه های ارتقای علوم پایه برای سال ۱۴۰۱ ارائه شد که پیگیری می شود.

رحیمی وضعیت و برنامه تحقیقاتی و علمی وزارت آموزش و پرورش را از دیگر گزارش های ارائه شده در این نشست اعلام نمود و اظهار داشت: در این گزارش از جانب پژوهشکده آموزش و پرورش، برنامه تحقیقاتی بعنوان پشتوانه اجرایی سند تحول آموزش و پرورش ارائه شد.

رحیمی اضافه کرد: این برنامه های تحقیقاتی مجموعه فعالیتهای علمی انجام شده در پژوهشگاه آموزش و پرورش، دانشگاه شهید رجایی، دانشگاه فرهنگیان و سازمان برنامه ریزی آموزش و پرورش است.منبع:

1400/03/30
13:46:32
5.0 / 5
1002
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
لینک دوستان نكسترو
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد