نکسترو

تأثیر زهرمار در پیشگیری از خونریزی های جراحی

تأثیر زهرمار در پیشگیری از خونریزی های جراحی

به گزارش نکسترو بررسی های محققان داخلی گویای آن می باشد که هیدروژل حاوی زهر مار ایرانی می تواند برای پیشگیری از خونریزی های جراحی مورد استفاده قرار گیرد.


به گزارش نکسترو به نقل از ایسنا، کنترل خونریزی بعد، قبل و در حین عمل جراحی، جهت به حداقل رساندن خونریزی و مرگ و میر دارای اهمیت حیاتی می باشد. در بیماران مصرف کننده داروهای ضد انعقاد همانند هپارین، پتانسیل لخته شدن خون کاهش یافته و این افراد در معرض خطر خونریزی قرار دارند.
پژوهشگران ایرانی در مطالعه ای یک هیدروژل حاوی زهر مار ایرانی، که روش آسان برای پیشگیری از خونریزی های جراحی حتی در حضور درمان ضد انعقاد است را طراحی کردند.
در این زمینه فراکسیون F1C1 جدا شده از سم ماراکیس اریناتوس که قویترین پروکواگولانت (افزایش فعالیت پیش انعقادی) بود جهت تهیه ژل استفاده شد.
محققان این پژوهش با تکیه بر این که این یافته ها مورد کارآزمایی بالینی قرار خواهد گرفت، پیشنهاد کرده اند بعد از تحقیقات تکمیلی تولید این ماده مورد توجه قرار گرفته و جهت درمان بیماران مورد استفاده قرار گیرد.
این تحقیق با عنوان "طراحی و توسعه روشی نوین جهت فرمولاسیون یک داروی هموستات (بند آورنده خون) مشتق شده از زهر مار افعی ایرانی اکیس کاریناتوس" از جانب مهدی بلالی مود انجام شده و نتایج حاصل از آن از راه پایگاه نتایج پژوهش های سلامت کشور انتشار یافته است.1400/03/27
23:23:01
5.0 / 5
1219
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد