نکسترو

۲ میلیون یوآن حمایت مالی از پروژه های تحقیقاتی مشترك ایران و چین

۲ میلیون یوآن حمایت مالی از پروژه های تحقیقاتی مشترك ایران و چین

برمبنای تفاهم صورت گرفته مقرر شده است برای پشتیبانی از پروژه های تحقیقاتی مشترک ایران و چین تا سقف دو میلیون یوآن هزینه شود.به گزارش نکسترو به نقل از ایسنا، بر اساس این توافق نامه دوره بودجه سه سال است و دوره تحقیق باید از یک ژانویه ۲۰۲۲ آغاز و تا ۳۱ دسامبر ۲۰۲۴ تکمیل شود.

طبق توافق نامه همکاری امضا شده توسط بنیاد ملی علوم طبیعی چین (NSFC) و بنیاد علوم طبیعی ایران (INSF) و توافق نامه های بعدی، در سال ۲۰۲۱، دو طرف به صورت مشترک از پروژه های تحقیقاتی حمایت مالی می کنند تا از دانشمندان دو کشور برای همکاری و تبادلات اساسی پشتیبانی شود.

برنامه ریزی شده است که حدود ۱۵ پروژه تحقیقاتی همکاری در سال ۲۰۲۱ مورد حمایت قرار گیرند و حداکثر میزان حمایت مالی چین دو میلیون یوان برای هر پروژه به صورت هزینه مستقیم است. همینطور هزینه های مبادله هم همچون بودجه تحقیقاتی و همکاری بین المللی هستند که بنیاد علوم طبیعی ایران، بودجه مربوطه را برای دانشمندان ایرانی تأمین می کند.

بنا بر اطلاعات انتشار یافته روی سایت دانشگاه تهران، این بودجه به پروژه های تحقیقاتی در زمینه های ریاضیات، علوم زندگی و علوم مواد تعلق می گیرد.
راهنمای پروژه تحقیقاتی همکاری بنیاد ملی علوم طبیعی چین و بنیاد علوم طبیعی ایران ۲۰۲۱
آدرس وب سایت مرکز پژوهشی آسیا دانشگاه تهران

1400/03/24
23:01:28
5.0 / 5
1214
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد