نکسترو

الكترودهای عصبی ایران ساخت تجاری سازی می شود

الكترودهای عصبی ایران ساخت تجاری سازی می شود

به گزارش نکسترو ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در فراخوانی از از شرکتهای فناور و پژوهشگران فعال این حوزه برای طراحی و ساخت الکترودهای ثبت و تحریک سلول های عصبی ایران ساخت دعوت کرد.


به گزارش روز چهارشنبه ستادتوسعه علوم وفن و آوری علوم شناختی، این فراخوان برای تأمین نیاز حوزه علوم و فناوری های اعصاب و شناختی، تولید الکترودهای عصبی ایران ساخت توسط شرکت ها و مراکز پژوهشی که بتوانند نیازمندی های مراکز پژوهشی فعال داخل کشور در این حوزه را برطرف کنند، اعلام شده است.
ویژگی های مورد نظر در این فراخوان، مبتنی بر نیازهای کنونی مراکز علمی در کشور است و طرح هایی که از این خصوصیت ها برخوردار باشند، مورد پذیرش و بررسی قرار می گیرند.
یکی از مهم ترین خصوصیت های تولیدات پیشنهاد شده در این فراخوان، خصوصیت زیست سازگاری است که احتمال ایجاد مشکل برای بدن را به حداقل می رساند همینطور استقامت مکانیکی و سبک بودن در کنار مقاومت در مقابل خوردگی از دیگر اولویت های طرح های عرضه شده به حساب می آید.
همچنین امکان تثبیت موقعیت بر روی بافت در صورت نیاز و سازگاری با سیستم های تجاری ثبت و تحریک موجود در داخل کشور و بخصوص درگاه های اتصال، از موارد دارای اهمیت در طراحی و ساخت الکترودهای مورد اشاره است.
علاوه بر بررسی سابقه شرکت و هسته پژوهشی، جزئیات خصوصیت های ارائه شده و هزینه در نظر گرفته شده برای ساخت الکترودها به همراه مبلغ پیش پرداخت مورد نظر برای شروع کار، مدت زمان آماده شدن و تحویل به ستاد و همینطور نحوه تضمین در مورد اتمام طرح هم از اولویت های حمایتی است.
ارایه کنندگان طرح باید بتوانند مدارک کافی را برای انجام موفقیت آمیز آزمایش های الکتریکی و حیوانی با الکترود طراحی شده ارائه نمایند.، بعد از داوری اولیه پروپوزال های دریافتی، تیم های حاضر در مراحل بعد، باید در آزمایشگاه های علوم اعصاب مورد تایید و تحت نظارت کارشناسان این ستاد، آزمایش های حیوانی در ارتباط با الکترودهای خویش را انجام دهند.
ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در حوزه دریافت کد اخلاق برای انجام آزمایش های حیوانی، حمایت و همکاریهای لازم را انجام می دهد.
براساس این فراخوان بخشی از مبلغ مورد نظر قرارداد، بعنوان حسن انجام کار، بعد از ارائه شواهد آزمایش های الکتریکی و حیوانی مورد نظر به همراه اطمینان از بحث اتصال به سیستم های ثبت و تحریک تجاری موجود در کشور پرداخت می شود.
در این فراخوان تاکید شده است: پروپوزال ارسالی باید حاوی اطلاعاتی نشان دهنده توانمندی و اشراف مجری به فرآیند ساخت، آزمایش های الکتریکی و حیوانی باشد.
شرکت های مهندسی و هسته های پژوهشی که در این رقابت حضور خواهند یافت، می توانند تا تاریخ ۱۵ تیر ۱۴۰۰، به ارائه پروپوزال های مجزا برای ساخت الکترودهای ثبت، تحریک، و یا هر دو مورد از راه سایت ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اقدام نمایند.
هرگونه پرسش در مورد فراخوان طراحی و ساخت الکترودهای ثبت سیگنال های عصبی و تحریک سلول های عصبی باید به ایمیل گروه پژوهش، فناوری و زیرساخت ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی research.project@cogc.ir ارسال شود.


1400/03/22
14:38:32
5.0 / 5
1232
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
لینک دوستان نكسترو
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد