نکسترو
در دانشكده توانبخشی دانشگاه علوم پزشكی تهران انجام شد

دفاع از اولین پایان نامه محصول محور

دفاع از اولین پایان نامه محصول محور

اولین پایان نامه محصول محور دانشکده توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی تهران توسط دانشجوی دکتری تخصصی گفتاردرمانی دفاع شد.به گزارش نکسترو به نقل از ایسنا، در این رساله سعیده بیت الهی، دانشجوی دکترای تخصصی گفتاردرمانی این دانشکده دو مجموعه ابزار ارزیابی گفتار روایتی و بسته درمان گفتار روایتی در کودکان مبتلابه اختلالات زبان را ساخته است.

محصول این رساله، دربسته درمان گفتار روایتی خودانگیخته شامل دو کتابچه است که کتابچه اول به زبانی ساده، دستورالعمل درمان را معرفی می کند و کتابچه دوم شامل۱۴۰ تصویر جذاب و متناسب با اهداف درمانی است. این ابزار درمانی، نوآوری جدیدی در امر درمان گفتار روایتی (یکی از سطوح زبانی بسیار پیچیده و ضروری در زمینه ارتباط) است و تابه حال چنین ابزاری متناسب با فرهنگ و زبان فارسی ساخته نشده است. این ابزار، به دلیل کم هزینه بودن برای تولید انبوه و سهولت در کاربرد می تواند به سادگی در خدمت گفتار درمانگران قرار بگیرد. با عنایت به نیاز درمانگران و محدودیت ابزارهای درمان زبان، این ابزار می تواند برای جامعه گفتاردرمانی بسیار مفید و ضروری باشد. همچنین، هر مراجع می تواند برای تمرین در منزل این ابزار را تهیه نماید.

بنابر اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران دانشکده توانبخشی، یکی دیگر از محصولات این رساله، ابزار ارزیابی گفتار روایتی است که روایی و پایایی آن استخراج شده است. این ابزار، همراه بسته درمان تهیه شده است تا درمانگران بتوانند در طول دوره ی درمان میزان پیشرفت مراجعین خودرا هم بصورت کمی و هم بصورت کیفی بررسی نمایند.

دکتر زهرا سلیمانی استاد راهنمای این رساله بوده است.
1400/03/21
12:35:16
5.0 / 5
1104
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان نكسترو
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد