نکسترو

پذیرش پنجاه و هفت پژوهشگر در برنامه ملی پزشك پژوهشگر

پذیرش پنجاه و هفت پژوهشگر در برنامه ملی پزشك پژوهشگر

نکسترو: برنامه پزشک پژوهشگر از شروع فعالیت تا حالا طی هفت فراخوان موفق به پذیرش پنجاه و هفت پژوهشگر به میزبانی 9 دانشگاه علوم پزشکی و 31 مرکز تحقیقاتی شده است.به گزارش نکسترو به نقل از ایسنا، دوازدهمین نشست شورای راهبردی برنامه پزشک پژوهشگر با حضور دکتر فرید نجفی، معاون تحقیقات و فناوری، دکتر علی ­اکبر حق­دوست معاون آموزشی، دکتر قاسم حاجی بابایی معاون درمان، دکتر حمیدرضا خرم­ خورشید مشاور علمی و فناوری، دکتر معصومه جرجانی دبیر دبیرخانه شورای علوم پایه پزشکی و بهداشت، دکتر پاسالار مدیر امور نخبگان و دانشجویان استعداد درخشان و دکتر مسگرپور مشاور معاونت انجام شد.

در ابتدای نشست دکتر مسگرپور با بیان این که برنامه پزشک پژوهشگر از شروع فعالیت تا حالا 57 پذیرش داشته است، اظهار داشت: از سال 93، هفت دوره فراخوان انتشار یافته که تعداد متقاضیان در دو دوره اخیر افزایش شایان توجهی داشته است. از مجموع 1435 متقاضی 95 نفر واجد شرایط بودند که از این تعداد نیز 57 پژوهشگر پذیرش شدند. هم اکنون نیز 6 نفر موفق به پایان برنامه شده اند، 7 نفر انصراف داده و یک نفر نیز از دوره اخراج شده است. 9 دانشگاه علوم پزشکی و 31 مرکز تحقیقاتی میزبان مشغول پزشک پژوهشگران هستند.

نجفی با اشاره به این که برنامه پزشک پژوهشگر بالاترین فرصت تحصیلی آموزش عالی در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بوده که به پزشکان و دندان پزشکان برتر تعلق می گیرد، اظهار داشت: در حقیقت این برنامه با هدف رشد آکادمیک در امتداد حمایت و کاستن از روند مهاجرت نخبگان پزشکی و دندان پزشکی به خارج از کشور طراحی و تدوین شده است.

او با تاکید بر این که این برنامه بالاترین فرصت تحصیلی آموزش عالی در وزارت بهداشت است، اضافه کرد: این فرصتی است که به پزشکان و دندان پزشکان برتر تعلق می گیرد تا علاوه بر تحصیل در مقاطع بالینی تخصصی، فوق تخصصی و فلوشیپ در یک زمینه خاص تخصصی در رابطه با رشته بالینی خود نیز آموزش دیده و مدرک PHD را کسب کنند.

نجفی با یادآوری این که برنامه پزشک پژوهشگر مقطع جدید دانشگاهی نیست، اضافه کرد: کریکولوم آموزشی این برنامه تلفیقی از محتوای دوره تخصصی، فوق تخصصی و فلوشیب بالینی بعلاوه دوره دکتری تخصصی پژوهشی (Phd by Research) است.

بنابر اعلام روابط عمومی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، در این جلسه بر ضرورت بروزرسانی بخشنامه برنامه پزشک پژوهشگر تاکید شد و کاربرگ اعتبار بخشی مراکز تحقیقاتی متقاضی میزبانی در دستور بازنگری قرار گرفت.

منبع:

1400/03/12
23:30:04
5.0 / 5
1118
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان نكسترو
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد