نکسترو

فضاپیمای باری چین در ایستگاه فضایی پهلو گرفت

فضاپیمای باری چین در ایستگاه فضایی پهلو گرفت

فضاپیمای باری چین که حامل تجهیزات و وسایل بود در مادول اصلی ایستگاه فضایی این کشور پهلو گرفت.


به گزارش روز یکشنبه خبرگزاری شینهوا، فضاپیمای «تیانژو -۲» (Tianzhou-۲ ) یا به زبان چینی «کشتی آسمانی» ساعت پنج و یک دقیقه بامدادان امروز به وقت پکن در مادول اصلی ایستگاه فضایی چین به نام Tianhe یا «هارمونی آسمان ها» پهلو گرفت.
دفتر مهندسی فضایی سرنشین دار چین اعلام نمود: این فضاپیما ساعت ۸ و ۵۵ دقیقه شامگاه شنبه به وقت پکن توسط راکت «لانگ مارچ ۷» از مرکز پرتاب فضایی Wenchang در جزیزه «هاینان» در چین به فضا پرتاب شد.
فضاپیمای «تیانژو -۲» که طول عمر یک ساله ای برای آن طراحی شده است، حامل لوازم مورد نیاز برای فضانوردان آتی همچون مواد غذایی برای خدمه «شنژو -۱۲» (Shenzhou-۱۲) است که ماه آتی برای اقامت سه ماهه در این ایستگاه پرتاب می شود. این فضاپیما همین طور حامل دو تن پیشرانه است.
تیانژو -۲، دومین ماموریت از ۱۱ مأموریتی است که برای تکمیل نخستین ایستگاه فضایی چین در حدود سال ۲۰۲۲، مورد نیاز است. این ماموریت به دنبال پرتاب مدول Tianhe در اواخر ماه آگوست که نخستین مدول ایستگاه فضایی چین است، انجام شد.
این ایستگاه فضایی سه مدوله رقیب ایستگاه بین المللی فضایی شمرده می شود. ایستگاه بین المللی فضایی توسط کشورهایی همچون آمریکا،، روسیه و ژاپن پشتیبانی می شود. آمریکا مانع حضور چین در ایستگاه بین المللی فضایی شده است.
طبق اعلام رسانه های چینی، پرتاب فضاپیمای باری تیانژو -۲ در ماه جاری به دلیلهای فنی به تعویق افتاد.


1400/03/09
20:52:19
5.0 / 5
1286
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد