نکسترو
وزیر:

۲ و نیم میلیون ایرانی برای دریافت اینترنت انتخاباتی ثبت نام كردند

۲ و نیم میلیون ایرانی برای دریافت اینترنت انتخاباتی ثبت نام كردند

به گزارش نکسترو وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در ۲ روز اول مهلت ثبت نام حجم مجانی اینترنتی انتخابات نام نویسی کردند.


محمدجواد آذری جهرمی عصر چهارشنبه در حاشیه شورای فناوری اطلاعات جزیره کیش در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا عنوان کرد: حالا ۲ روز از مهلت این نام نویسی سپری شده و انتظار می رود در مدت باقی مانده بیشتر کاربران اینترنتی کشور جهت استفاده از این خدمت درخواست بدهند.
وی ضمن اشاره به پیشنهاد خود در مورد تبدیل جزیره کیش بعنوان مرکز صرافیهای ارز دیجیتال کشورهای منطقه اضافه کرد: ارز دیجیتال یک مبحث جدید است که در کل دنیا مطرح شده و با وجود این که خیلی از کشورها این ارز را بعنوان واحد پولی به رسمیت نشناخته اند اما بعنوان یک دارایی دیجیتال به رسمیت شناخته شده است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: این بحث چالش های گوناگونی هم در بعضی کشورها دارد چونکه حکومت های مختلف در ارتباط با شیوع این نوع از دارایی ها به علت این که می تواند برای پولشویی و اهداف تروریستی مورد قرار بگیرد ابراز نگرانی دارند.
وی با اشاره به اینکه در کشور ما هم نگرانی هایی از سمت بعضی از نهادهای مقررات گذار وجود دارد اضافه کرد: در خیلی از این مواقع این نوع نگرانی ها تبدیل به تکنولوژی ستیزی می شود که باید بدانیم تکنولوژی حتما بر ما فایق خواهد آمد.
آذری جهرمی اظهار داشت: بدون شک نتیجه مقابله با تکنولوژی در زمان حاضر شکست است و بنابراین باید با استفاده از راهکارهای مختلف باید آنرا در خدمت توسعه قرار دهیم و از آن به نفع کشور استفاده نماییم.
وی افزود: در این راستا انتظار می رود منطقه آزاد کیش به واسطه داشتن برخی زیرساخت ها مدل فعالیت قانونی این فناوری تدوین و به بانک مرکزی، مجموعه های اقتصادی و مجموعه های نظارتی کشور در حوزه پولی و مالی پیشنهاد دهد تا بتواند این تکنولوژی را برای رفاه مردم استفاده کنیم
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: اگر نتوانیم در این راستا اعتماد فعالان و مردم را جلب نماییم بدون شک آنها ضرر بزرگی را متحمل می شوند و ما را حکمرانان خوبی نمی پندارند بنابراین یکی از طریق کارها آن است که بخشی از مناطق آزاد تجاری را در چارچوب مجموعه ای از قوانین مامنی برای صرافیهای ارز دیجتال قرار تبدیل نماییم.
آذری جهرمی برای بهره برداری از سه سامانه جدید هوشمند، ۲ فروند پهپاد پستی، و رونمایی از ۴۰۰ دستگاه وانت مزدای جدید در چرخه پستی کشور و بهره برداری از مرکز مکانیزه استان اصفهان به صورت ویدیئو کنفرانس به به کیش سفر کرده است.
وی عصر امروز در جلسه شورای فناوری اطلاعات و ارتباطات با محوریت سامانه های جدید کیش هوشمند، سامانه حقوقی و سامانه جامع اطلاعات جغرافیایی روند ارتقا زیرساخت های حوزه فناوری اطلاعات و امکانات ارتباطی کیش را بررسی می کند.
وی با حضور در نمایگشاه دائمی صنایع دستی منهورا جزیره کیش با فعالیتهای بانوان هنرمند این جزیره آشنا شد.
فردا هم بعد از رونمایی و افتتاح طرح ها از مجموعه های تله کیش و مرکز نوآوری بازدید کرده و با شرایط فعالیت شرکتهای دانش بنیان، کارآفرینان و صاحبان استارت آپ ها درکیش آشنا می شود.
منبع:

1400/03/07
15:29:02
5.0 / 5
1309
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
لینک دوستان نكسترو
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد