نکسترو
معاون فناوری وزارت ارتباطات:

نوآوری با جوانگرایی گره خورده است

نوآوری با جوانگرایی گره خورده است

به گزارش نکسترو معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: نوآوری با جوانگرایی گره خورده است و راهی جز تن دادن به جوانگرایی نداریم.


به گزارش نکسترو به نقل از ایرنا، «ستار هاشمی» روز جمعه در بازدید از دهمین نمایشگاه اینوتکس در محل پارک فناوری پردیس اضافه کرد: یکی از موضوعات خیلی مهمی که کاملا به چشم می آید، این است که استارت آپ های شرکت کننده در اینوتکس ۲۰۲۱ به شکل گسترده ای از تکنولوژی های جدید، بخصوص هوش مصنوعی بهره برده اند.
وی بیان نمود: بحث هوش مصنوعی یکی از اصلی ترین موضوع هایی است که بیشتر پیشبینی های در ارتباط با تکنولوژی، آنرا یکی از قدرت های اصلی سالهای آینده و ۲۰۳۰ می دانند.
هاشمی افزود: باید آمادگی لازم برای حرکت به این سمت را ایجاد نماییم. خوش بختانه همین نمایشگاه اینوتکس به خوبی نشان داده است که حرکت به سمت هوش مصنوعی و تکنولوژی های جدید شروع شده است و به صورت طبیعی می طلبد که در تمام حوزه ها این فعالیت و آمادگی را هم در زمینه آموزش عالی و هم در زمینه آموزش های پایه ای آغاز نماییم. نمایشگاه اینوتکس می تواند نمونه خوبی در این حوزه باشد.
وی در مورد پشتیبانی از جوانان و استارتاپ های جوان اظهار داشت: وقتی از نوآوری حرف می زنیم، در واقع همراه با اختلال در نظم موجود کسب و کارها و دنبال کردن فرایندها است. به صورت طبیعی افرادی که در گیر و دار سازمان ها، مشغول فرایندهای منظم هستند، به فرایندهای جاری سازمان ها عادت کرده اند. اجرای نوآوری در سازمان ها به صورت طبیعی امکان پذیر نیست. برای همین سازمان ها اهمیت تن دادن به چنین تغییراتی را یا احساس نمی کنند یا اگر احساس می کنند دیگر به آن نمی پردازند.
هاشنی خاطرنشان کرد: برای همین نوآوری با مفهوم جوان و جوان گرایی گره خورده است و راهی جز تن دادن به جوان گرایی برای رسیدن به نوآوری نداریم.
وی اظهار داشت: در این نمایشگاه دید و بازدیدها و بازیگران اصلی و حاضران اصلی این رویداد جوانان هستند و میانگین سنی افراد حاضر در این رویداد کمتر از ۳۰ سال است. این نشان داده است فضا، فضای جوانی است و باید توجه ویژه ای به آن داشت، این جوان گرایی را در وزارت خانه هم داشته ایم و اگر نگاهی به مدیرات این وزارت خانه داشته باشید، متوجه این جوان گرایی می شوید؛ چون که تکنولوژی با چنین نگاهی هم راستا است و نیازمند حضور جوانان است.
معاون فناوری وزارت ارتباطات اضافه کرد: یک سری از ظرفیت های وزارت خانه را برای پشتیبانی از کسب و کارها آزاد کرده ایم که بتوانیم از کسب و کارهای نوپا که توسط همین جوانان مدیریت می شود، حمایت نماییم.
هاشمی عنوان کرد: حوزه های مختلفی برای این توانمندسازی وجود دارد. یکی از این راه ها پشتیبانی از شرکت هایی نوپایی است که برخی از افراد و جوانان را جذب و اشتغال زایی کنند. برای چنین شرکت هایی تسهیلاتی را در نظر گرفته ایم که هم به اشتغال زایی کمک نماییم و هم سبب توانمندسازی جوانان شویم. البته این تسهیلات با عنایت به شرایط، به روزرسانی می شود، اما فرآیند پیچیده ای ندارد، تا جوانان بتوانند به سادگی از آن استفاده کنند.
وی در مورد اهمیت برگزاری نمایشگاه هایی این چنینی اظهار داشت: در چنین نمایشگاهی، ارتباط و گفتمان و همینطور مچ میکنیگ یکی از مهم ترین مسائلی است که شکل می گیرد. سرمایه گذاران دسترسی بهتری به کسب و کارهای نوپا و ایده های خلاقانه دارند و به سادگی می توانند کسب و کارهای موفق را مشاهده و انتخاب کنند. از سوی دیگر در رویدادهایی مانند ریورس پیچ شاهد مطرح شدن نیازها از سوی صنایع هستیم. فناوری می تواند با عنایت به نیازهای موجود به دنبال چاره برای آن باشد. این شناخت و این گفت و گوها سبب می شود دید بهتری نسبت به یکدیگر، نیازها و چاره ها داشته باشیم و عملا چرخ را از ابتدا خلق نکنیم.
دهمین نمایشگاه نوآوری و فناوری (اینوتکس ۲۰۲۱) ۲۸ اردیبهشت افتتاح شد و تا ۳۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ در پارک فناوری پردیس ادامه دارد.منبع:

1400/03/01
22:25:54
5.0 / 5
1263
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد