نکسترو

ماهواره تشخیص موشك از فلوریدا پرتاب شد

ماهواره تشخیص موشك از فلوریدا پرتاب شد

به گزارش نکسترو شرکت «ائتلاف پرتاب و راه اندازی» یک فروند ماهواره جدید هشدار دهنده موشک را از فلوریدا برای نیروی فضایی آمریکا به مدار زمین ارسال کرد.


به گزارش خبرگزاری یونایتدپرس، راکت«اطلس V» ساعت ۱۳: ۳۷ پس از ظهر سه شنبه به وقت محلی از «مجتمع ۴۱» در ایستگاه نیروی فضایی «کیپ کاناورال» (EDT) به آسمان پرتاب شد. تنها بعد از یک دقیقه پرواز، این موشک با سرعت دو هزار مایل در ساعت (۳۲۱۸ کیلومتر در ساعت) حرکت کرد.
براساس اعلام نیروی فضایی آمریکا، این ماهواره که به نام «SBIRS GEO ۵» شناخته می شود، پنجمین ماهواره در یک سری ماهواره هایی به حساب می آید که از حسگرهای مادون قرمز برای تشخیص پرتاب موشک در سرتاسر جهان استفاده می نمایند.
این ماهواره که توسط شرکت «لاکهید مارتین» ساخته شده، نخستین فروند از ماهواره های SBIRS GEO است که بر روی یک سکوی ارتقا یافته پرواز می کند تا قابلیت ضد لرزش بهتر و قدرت بیشتری را فراهم آورد.
طبق اعلام شرکت لاکهید مارتین، یکی از سنسورهای مادون قرمز این ماهواره «زمین را به صورت مداوم اسکن می کند» تا توانایی اخطار موشکی استراتژیک جهانی را به صورت شبانه روزی فراهم آورد.
به گفته این شرکت، حسگر دیگری به نام step-starer، دارای یک سیستم دقیق اشاره و کنترل برای اسکن «مناطق خاص اطلاعاتی مورد علاقه» است.
شرکت «ائتلاف پرتاب و راه اندازی» (ULA) اضافه کرد: مرحله دوم موشک «اطلس V»، ماهواره SBIRS را حدود ۴۳ دقیقه بعد از پرتاب به مدار مورد نظر بر فراز اقیانوس هند آزاد کرد.
این شرکت پرتاب کننده در نظر دارد ششمین و آخرین ماهواره SBIRS را در سال ۲۰۲۲ پرتاب کند.
شرکت «ائتلاف پرتاب و راه اندازی» (ULA)، عرضه دهنده خدمات پرتاب و راه اندازی فضاپیما به دولت آمریکا است. این شرکت بعنوان یک سرمایه گذاری مشترک بین سیستم های فضایی «لاکهید مارتین» و «بوئینگ»، دفاع فضایی و امنیتی در دسامبر ۲۰۰۶ با ترکیب تیم های دو شرکت شکل گرفت. مشتریان ائتلاف پرتاب و راه اندازی (ULA) دولت آمریکا شامل وزارت دفاع و ناسا و همینطور سازمان های دیگر هستند.


1400/02/31
18:21:09
5.0 / 5
1137
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد