نکسترو

گام اساسی یك شركت فناور در بومی سازی قطعات مهم صنعت ریلی

گام اساسی یك شركت فناور در بومی سازی قطعات مهم صنعت ریلی

نکسترو: یک شرکت دانش بنیان موفق شده است با بومی سازی برخی قطعات مهم در صنعت ریلی گامی اساسی در این عرصه بردارد.


به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از معاونت علمی و فناوری، بابک ابدالی رئیس هیات مدیره یک شرکت دانش بنیان اظهار داشت: با رصد نیازهای فناورانه حوزه ریلی و اولویت بندی، کوشیدیم که برای این نیازها پاسخ های فناورانه ارائه نماییم و بر این اساس چرخ مونوبلوک و چرخ بانداژ را که قطعه ای راهبردی شمرده می شود را انتخاب کردیم.
وی اضافه کرد: همچون محصولات ما در حوزه ریلی چرخ بانداژ قطار و چرخ مونوبلوک قطار است؛ این قطعات همچون محصولاتی است که قبل از این بصورت کامل از خارج کشور وارد می شد.
وی با بیان اینکه، در صورتیکه این قطعات بصورت انبوه تولید شوند، بطور قطع با قیمت رقابتی عرضه می شوند، اشاره کرد: این قطعات مواد مصرفی قابل توجهی نیاز دارند و ۷۰ تا ۷۵ درصد آنها از فولاد تشکیل می شود.
وی اضافه کرد: همین طور در کنار این موارد، قطعاتی مانند فلنچ های تاور توربین های بادی و بدنه شیرهای توپی سایز بالا، همچون برخی محصولات دیگر تولید شده در این واحد صنعتی است که در صنعت گاز کشور کاربرد دارند.
این فعال حوزه دانش بنیان اظهارکرد: هم اکنون با بومی سازی قطعات ریلی با مقاومت و مخالفت بالای افراد حقیقی و حقوقی واردکننده روبه رو شده ایم، همین طور تعدادی از خریداران نیز برای جایگزینی محصول ایرانی با محصول وارداتی تردید دارند. نهادهایی مانند وزارت صمت می توانند دراین زمینه به ما کمک کنند.
وی ضمن تاکید بر توان شرکت های دانش بنیان برای بومی سازی همه قطعات مورد نیاز صنعت ریلی اظهار داشت: در صورت ممنوعیت واردات کالاهای خارجی، این شرکت از این توان برخوردارست تا همه نیاز کشور را دراین زمینه تامین کند.
ابدالی توضیح داد: این شرکت با تمرکز بر تولید قطعات و تجهیزات صنعتی از دهه ۶۰ شمسی تاسیس شده است. نفت، گاز، آب و فاضلاب همچون صنایعی هستند که بر روی آن تمرکز داریم.
به گفته رئیس هیئت مدیره این شرکت دانش بنیان در کشورمان، همین طور تخصیص سرمایه لازم برای توسعه خطوط تولید، دیگر حمایتی است که می تواند سبب برتری کالای دانش بنیان ایرانی در مقابل رقبای خارجی شود.منبع:

1400/02/24
12:47:16
5.0 / 5
1283
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد