نکسترو

اثر مشترك انتشارات دانشگاه تهران و اشپرینگر منتشر گردید

اثر مشترك انتشارات دانشگاه تهران و اشپرینگر منتشر گردید

اثر مشترك انتشارات دانشگاه تهران و اشپرینگر، با موضوع مهمترین مناطق گهواره تمدن منتشر گردید.


به گزارش نکسترو به نقل از ایسنا، سومین کتاب استادان دانشگاه تهران بنا به تفاهم نامه بین انتشارات دانشگاه و انتشارات اشپرینگر به صورت مشترک و با لوگوی دو ناشر منتشر گردید. این کتاب تحت عنوان" Archaeology of Iran in the Historical Period" توسط عده ای از پژوهشگران سراسر جهان درباره مهمترین مناطق گهواره تمدن، زیرنظر دکتر کمال الدین نیکنامی و علی هژبری به رشته تحریر در آمده است.
این مجموعه بیست و هشت مقاله ای بررسی جدیدی از ایران قبل از اسلام، از عیلامی ها تا اختتام شاهنشاهی ساسانی، شامل تنوعی غنی از مردم و فرهنگ های پیش روی می نهد.
از نظر تاریخی، ایران پلی میان فرهنگ های اولین خاور نزدیک و جهان کلاسیک متأخر مدیترانه بود و تأثیری ژرف بر روی وجوه سیاسی، نظامی، اقتصادی و فرهنگی جهان باستان داشت. این کتاب توسط پژوهشگران بین المللی و عمدتاً در زمینه دیرینه شناسی کاربردی نوشته شده است و از منظر تاریخی، قطعات مهمی از رمز و راز هویت ملی فرهنگ ایرانی را ارائه می دهد.
بنا بر اعلام روابط عمومی دانشگاه تهران، این اثر با آشکار کردن غنا و شکوه جامعه باستانی ایران - اطلاعات غنی دیرینه شناسی و صنایع پیشرفته هنری که قبل تر، خیلی از آنها در خارج از ایران، هیچ گاه معرفی نشده است، به زیبایی گستره ای از پژوهش ها در زمینه جنبه های ویژه دیرینه شناسی ایران فرا روی می نهد و بدین ترتیب نشان میدهد که چرا شاهکارهای هنری ایرانیان باستان، از بهترین نمونه هایی است که تا کنون ارائه شده است. افزون بر این، نویسندگان بررسی می کنند که دیرینه شناسی چگونه ما را از گذشته فرهنگی مان آگاه می کند و چه چیزی در این منطقه مهم هنوز نامکشوف مانده است.1399/04/15
12:26:35
5.0 / 5
2518
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان نكسترو
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد