نکسترو

ناسا تصاویر از ایستگاه فضایی دروازه ماه منتشر نمود

ناسا تصاویر از ایستگاه فضایی دروازه ماه منتشر نمود

سازمان فضایی آمریکا (ناسا) به تازگی تصاویری از طرح مفهومی ایستگاه فضایی «دروازه ماه» منتشر کرده است که ظاهر این ایستگاه فضایی را  که در سال 2024 پرتاب می شود، نشان میدهد.


به گزارش روزنامه دیلی میل، ناسا اعلام نموده است که «ایستگاه فضایی دروازه ماه» محلی برای اسکان فضانوردانی خواهد بود که به ماه سفر می کنند. ظرفیت این ایستگاه فضایی چهار نفر است و شرکای ناسا همچون کانادا، اروپا و ژاپن در آن کار خواهند کرد.
بخش های بزرگ این ایستگاه فضایی توسط شرکای تجاری ساخته می شوند و دارای یک اتصال برای فضاپیمای «استارشیپ» اسپیس ایکس است که فضانوردان را از این ایستگاه به ماه می برد و به زمین باز می گرداند.
ناسا همین طور تایید کرده که این پلت فرم می تواند یکی از بزرگ ترین نگرانی ها برای سفر به ورای مدار زمین را با اندازه گیری میزان تشعشات حل کند. مقرر است که مجموعه ابزار تشخیص دهنده تشعشعات، در نخستین ماژول از این ایستگاه بین المللی چندمنظوره به فضا ارسال شود. این ایستگاه در مدار ماه قرار می گیرد و هر هفت روز یک دفعه آنرا دور خواهد زد.ایستگاه فضایی دروازه ماه بخش اصلی ماموریت «آرتمیس» خواهد بود که در این ماموریت مقرر است ناسا نخستین زن و یک مرد دیگر را در سال ۲۰۲۴ به ماه بفرستد. با این وجود ممکنست این ماموریت به تاخیر بیفتد. بخش عظیمی از ماموریت آرتمیس همچون دروازه ی ماه توسط موشک سامانه پرتاب فضایی ناسا انجام خواهد گرفت.
ساخت این موشک حدودا به انتها رسیده و نخستین پرواز آزمایشی اش را که در آن فضاپیمای « اوریون» را بدون خدمه به مدار ماه می برد در اواخر سال جاری یا اوایل سال آینده میلادی انجام خواهد داد.
با این حال ناسا اعلام نموده است که در ماه فوریه ساخت ایستگاه فضایی دروازه ماه را با کمک موشک فالکون اسپیس ایکس شروع خواهند کرد. شرکت اسپیس ایکس عناصر اصلی ایستگاه فضایی دروازه ماه را به مدار خواهد فرستاد.


این ایستگاه فضایی در ابتدا ظرفیت چهار نفر را دارد اما با گذر زمان با اتصال ماژول های جدید تجهیزات آن توسعه می یابد و ظرفیت آن اضافه می شود.


1400/02/06
22:14:36
5.0 / 5
1083
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
لینک دوستان نكسترو
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد