نکسترو
دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی اعلام كرد

سیاست های جدید در حوزه نشریات

سیاست های جدید در حوزه نشریات

به گزارش نکسترو کارشناس ارزیابی مجلات دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی با عرضه گزارش کوتاهی از عملکرد چند ماه گذشته حوزه نشریات، سیاست های جدید دانشگاه در این عرصه را اعلام نمود.


به گزارش نکسترو به نقل از ایسنا، محمد حاجی باقر در اینباره اظهار داشت: همواره در تحقق اهداف کلان و دراز مدت و برنامه ریزی، " تلاش و پیگیری مستمر نظارت بر عملکرد و صدمه شناسی وضع موجود "، یکی از عاملهای مهم است. بر این اساس طی سالهای اخیر، این امر اجرایی شده و در دوره کنونی هم ادامه یافته است.
وی اضافه کرد: با بررسی های صورت گرفته و در جلسات گوناگونی که با حضور سردبیران و کارشناسان مجلات و مسئول شرکت پشتیبان برگزار شد، مجموعه نقاط ضعف و قوت مسیر طی شده، بررسی و در جلسه ای با حضور معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه، پیشنهادهای لازم ارائه شد و اجرای آنها در دستور کار سالجاری (۱۴۰۰) قرار گرفت.
حاجی باقر اظهار نمود: «به روز شدن پرداخت حق الزحمه داوری مقالات »، همچون سیاست های اتخاذ شده برای سال جاری است، چون که یکی از اشکالات چند سال قبل مجلات که سبب طولانی شدن روند داوری و همینطور طولانی شدن روند انتشار مجلات می شد، این معضل بود که با عنایت به جلسه اخیر با معاون توسعه منابع و مدیریت دانشگاه و تاکید بر حل مشکل، پرداخت هفتگی حق الزحمه داوری مقالات ابلاغ گردید.
وی اضافه کرد: در جهت حفظ کیفیت و ارتقای مقالات ورودی و در جهت مانع زدایی از پذیرش مقالات، با موافقت معاون تحقیقات و حمایت رئیس دانشگاه، «هزینه ارائه مقاله به مجلات دانشگاه، مجانی شد» و در واقع، تمامی مجلات دانشگاه از آغاز سالجاری، بدون هزینه نسبت به پذیرش مقاله اقدام می کنند.
این کارشناس ارزیابی مجلات دانشگاه همینطور ضمن اشاره به اینکه همچون مسائل مهم و تأثیر گذار در روند چاپ مقالات دانشگاه، فرآیند بررسی و ارجاع مقالات به داوران است که گاها با وقت محدود سردبیران این روند طولانی می شد، اظهار داشت: برای حل این مشکل، در برخی از مجلات دانشگاه همچون " توانبخشی " (لاتین) و " سالمند "، با « انتصاب دبیران بخشی »، به سردبیران کمک شد تا مسیر و زمان چاپ مجلات کوتاه تر شود.
بنابر اعلام وبدای دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی؛ حاجی باقر اضافه کرد: با عنایت به این که مجلات دانشگاه در نمایه های بین المللی تحت بررسی است و این مهم، همچون عوامل موثر در تثبیت و توسعه دریافت نمایه های بین المللی است، امیدواریم با تلاش مستمر عزیزان در این عرصه، روند موفقیت های مجلات ادامه یافته و به زودی شاهد افزایش تعداد مجلات نمایه شده و همینطور کسب نمایه های جدید برای مجلات دانشگاه باشیم.1400/02/04
20:40:31
5.0 / 5
1476
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
لینک دوستان نكسترو
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد