نکسترو

افزایش سهم فناوری های زیستی از درآمد ناخالص ملی با اجرای ۳ برنامه

افزایش سهم فناوری های زیستی از درآمد ناخالص ملی با اجرای ۳ برنامه

به گزارش نکسترو ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در یک برنامه ۱۰ ساله به دنبال افزایش سهم اقتصاد زیستی از درآمد ناخالص ملی است که ذیل سه برنامه ملی سلامت، زیست فناوری صنعتی و امنیت غذایی اجرا می گردد.


به گزارش روز دوشنبه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، افزایش ۱۰ درصدی سهم فناوری های زیستی با ظرفیت بالای اقتصادی می تواند نقشی موثر در رونق اقتصادی کشور ایفا کند.
این برنامه ملی نقشی اثرگذار در رونق اقتصادی کشور و ارتقای سهم فناوری های زیستی در کشور دارد، فناوری هایی که ایرانی ها ثابت کرده اند در آن توانمندی و ظرفیت بالایی دارند و در سالهای اخیر روند توسعه این علم در کشور سرعت بالایی داشته است.
پیش بینی شده است که با اجرای این سه برنامه ۱۰ ساله، به میزان ۵۱/۹۳۸ میلیارد دلار به ارزش درآمد ناخالص کشور از راه فناوری های زیستی افزوده شود. آمارها نشان داده است هم اکنون سهم زیست فناوری صنعتی از درآمد ناخالص ملی حدود ۲۱ میلیارد دلار، سلامت ۶ میلیارد دلار و امنیت غذایی بیشتر از ۲۳ میلیارد دلار است.
با اجرای این برنامه ملی سهم این حوزه های فناورانه از درآمد ناخالص ملی بیشتر خواهد شد. این کار منجر به شکوفایی اقتصادی و تزریق ارزش افزوده بالایی به کشور خواهد شد. ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به صورت مشخص به دنبال ارتقای دانش و فناوری های زیستی برای کسب ثروت و رفاه عمومی است. اجرای این برنامه هم در همین راستا تعریف شده است.منبع:

1400/01/31
19:13:19
5.0 / 5
1241
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان نكسترو
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد