نکسترو

یك شركت دانش بنیان سامانه فروش مواد شیمیایی راه اندازی نمود

یك شركت دانش بنیان سامانه فروش مواد شیمیایی راه اندازی نمود

نکسترو: یک شرکت دانش بنیان داخلی، سامانه فروش تهیه مواد شیمیایی طراحی و راه اندازی نمود.


به گزارش روز یکشنبه ایرنا از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، فرزاد حسینی نسب مدیرعامل این شرکت دانش بنیان اظهار داشت: در دوران دانشجویی با مشکلات بسیاری در تهیه مواد شیمیایی و تجهیزات آزمایشگاهی روبه رو شدم و برمبنای آن تجربیات سعی کردیم تا دو سامانه آنلاین ایجاد نماییم که در این عرصه به دانشجویان، پژوهشگران و صنایع مختلف کمک نماید.
وی اضافه کرد: یکی از این پلت فرم ها کاربران می توانند مواد شیمیایی و تجهیزات آزمایشگاهی خودرا با قیمت مناسب تهیه نماید. یک سامانه مجزا نیز برای ارائه مشاوره به دانشجویان و کمک به تحقیق های دانشجویی در حوزه مواد و آزمایشگاه تأسیس شده است.
این فعال دانش بنیان بیان کرد: در دوره دانشجویی مجبور بودم برای تهیه مواد شیمیایی و تجهیزات مورد نیاز برای انجام تحقیقات و تکالیف درسی، ساعت ها در بازارهایی همچون خیابان جمهوری و ناصرخسرو برای تهیه ملزومات مورد نظر جستجو کنم.
وی، یکی دیگر از مشکلات خرید به روش سنتی را عدم اطمینان به اصالت مواد شیمیایی خریدار شده عنوان نمود و اضافه کرد: در بسیاری اوقات به سبب عدم اصالت و تقلب در فروش، مواد خریداری شده، معیوب و مشکل دار بود و موجب می شد که کل تحقیق و پروسه آزمایش با مشکل مواجه شود.
حسینی نصب افزود: یکی دیگر از مشکلات خرید بصورت حضوری و سنتی، مقدار مواد خریداری شده بود، بطوریکه بسیاری اوقات دانشجو به عنوان مثال تنها به ۱۰ گرم از یک ماده شیمیایی، نیاز داشت، اما به سبب اینکه بسته بندی این ماده یک کیلو گرمی بود، دانشجو مجبور به خرید کل یک کیلوگرم شده و در ادامه فشار مالی متحمل می شد.
حسینی نسب با اشاره به مبانی فکری تأسیس این سامانه ها، با اشاره به اینکه، در سامانه فروش آنلاین مواد شیمیایی تمام این مشکلات رفع شده اضافه کرد: به طوریکه ضمن تضمین اصالت مواد فروخته، به هر متقاضی نیز به اندازه نیاز، مواد شیمیایی و تجهیزات فروخته می شود و در آینده امکانات این سامانه نیز توسعه خواهد یافت.منبع:

1400/01/30
21:48:30
5.0 / 5
1086
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
لینک دوستان نكسترو
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد