نکسترو
به همت دانش بنیان ها؛

صنعت پلاستیك كشور یك گام به سمت خودكفایی برداشت

صنعت پلاستیك كشور یك گام به سمت خودكفایی برداشت

نکسترو: یک شرکت دانش بنیان توانسته است با تاسیس یک خط تولید فناورانه کشور را از واردات قطعات مهم و اصلی دستگاه تزریق پلاستیک بی نیاز کند.


جواد عباسی مدیرعامل این شرکت دانش بنیان اظهار داشت: تمام محصولات پلاستیکی که در زندگی مشاهده می نماییم، شامل لوله های پلاستیکی، بست ها و ظروف پلاستیکی غالباً به وسیله دستگاه هایی به نام دستگاه تزریق پلاستیک ایجاد می شود.
وی با بیان اینکه، وابستگی کشور به دستگاه تزریق پلاستیک و قطعات آن به خارج از کشور موجب ایجاد اختلال در خطوط تولید می شد، اشاره کرد: به همین دلیل، با گردآوری یک گروه جوان و نخبه قطعات اصلی و مهم این دستگاه شامل سیلندر و مارپیچ دستگاه تزریق پلاستیک را بومی سازی کردیم.
این فعال دانش بنیان، با اشاره به اهمیت بومی سازی قطعات در کشور، اظهار داشت: به سبب کیفیت بسیار عالی محصولات تولیدی در شرکت ما و قیمت رقابتی آن، شرکت های ایرانی ترجیح می دهند تا از محصولات ما بجای محصولات تولید شده در جنوب شرفی آسیا استفاده کنند و این موصوع موجب افتخار این مجموعه دانش بنیان است.
بر اساس گزارش روز دوشنبه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، عباسی همین طور ضمن تاکید مجدد بر کیفیت گرایی در رقابت های تجاری، اضافه کرد: یکی دیگر از صنایعی که در صدد بومی سازی محصولات آن هستیم، دستگاه ها و خط تولید الیاف است.
وی اضافه کرد: این تجهیزات از خارج از کشور وارد می شود و ما هم اکنون با تاسیس یک واحد تحقیق و توسعه تخصصی، مطالعات و تحقیق گسترده ای در این عرصه انجام داده ایم و به زودی خط تولید این دستگاهها در کارخانه راه اندازی می شود.
این فعال عرصه دانش بنیان همین طور بیان کرد: این تجهیزات پسماندهای پلاستیکی مانند بطری های نوشیدنی را به صورتی الیاف تبدیل می کند که در موارد مختلفی همچون در صنعت نساجی کاربرد دارد.
وی اشاره کرد: بدون شک اقدامات بسیار ارزشمندی در کشور ما در زمینه بومی سازی محصولات دانش بنیان انجام گرفته است. با این همه هنوز محصولات بسیاری وجود دارد که باید به همت جوانان متخصص، بومی سازی شود.



منبع:

1400/01/24
14:15:03
5.0 / 5
1052
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد