نکسترو

داروهای ضد ویروس كرونا در اختیار بیماران سرپایی قرار می گیرد

داروهای ضد ویروس كرونا در اختیار بیماران سرپایی قرار می گیرد

معاون درمان ستاد فرماندهی مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران اظهار داشت: داروهای آنتی ویرال یا ضد ویروس کرونا مانند فاویپیراویر در دسترس بیماران سرپایی قرار می گیرد تا مبتلایان راحتتر روند درمان را طی کنند.


دکتر نادر توکلی روز پنج شنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا اضافه کرد: در صورتیکه این داروها توسط پزشکان متخصص کلینیک ها تجویز شود، بیماران سرپایی کرونا می توانند آنها را از داروخانه های سراسر کشور تهیه کنند.
وی افزود: این اقدام با هدف دسترسی سریع تر بیماران سرپایی به داروهای ضد ویروس و تسریع در روند درمان انجام می شود.
انجام آزمایش تشخیصی کرونا از مسافران نوروزی
معاون درمان ستاد فرماندهی مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران یکی از مباحثی که به طرح شهید سلیمانی اضافه شده را گرفتن آزمایش تشخیصی کرونا از افرادی بیان کرد که به سفرهای اخیر رفتند و به محل زندگی خود برگشتند.
توکلی عنوان کرد: این مورد بعنوان معیاری جدید به طرح شهید سلیمانی افزوده شده و افرادی که سابقه سفر در ۲۰ روز اخیر دارند، حتما باید آزمایش کرونا بدهند.
وی شناسایی بموقع بیماران یا به عبارتی بیماریابی سریع را از مهم ترین اهداف این اقدام اعلام نمود و اظهار داشت: این افراد اگر هم هیچ علامتی نداشته باشند، می تواند به خدمات سرپایی ۱۶ و ۲۴ ساعته در تهران رجوع و آزمایش کرونا بدهند.
درصد مبتلایان بسیار بالاست
معاون درمان ستاد فرماندهی مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران، دورهمی ها و دید و بازدید ایام نوروز را مهم ترین عامل افزایش بیماری در ایام اخیر اعلام نمود و خاطرنشان کرد: تجمعات خانوادگی سبب بروز این شیوع شده به عبارتی این مورد عامل مهمی برای افزایش بستری ها شده است.
توکلی به همشهریان سفارش کرد که به هیچ وجه در تجمعات حضور پیدا نکنند و استفاده از ماسک، شستن مرتب دست ها و فاصله گذاری اجتماعی را به شدت رعایت نمایند تا از صدمه این ویروس در امان باشند.


1400/01/21
11:32:23
5.0 / 5
1078
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد