نکسترو
توسط یك شركت دانش بنیان

قفسه پرورش ماهی دریای آزاد در ایران ساخته شد

قفسه پرورش ماهی دریای آزاد در ایران ساخته شد

به گزارش نکسترو یک شرکت دانش بنیان موفق به تولید تجهیزات و قفسه های مورد استفاده در صنعت پرورش ماهی در دریای آزاد شد. هم اکنون محصول این شرکت حداقل ۴۰ درصد از نمونه مشابه خارجی ارزان تر است.


رامتین نوروزی مدیرعامل این شرکت دانش بنیان با بیان اینکه، یکی از منابع پرارزش کشورمان، دریاهای ایران است که از ثروت های قابل توجهی برخوردار است، اضافه کرد: صنعت پرورش ماهی در دریا، یکی از فناوری های نوینی است که ارزش افزوده قابل توجهی بوجود می آورد و ما در این عرصه مشغول به فعالیت هستیم.
وی اظهار داشت: برای پرورش ماهی در محیط دریا، احتیاج به قفسه ها و برخی تجهیزات است که تا پیش از این تنها منبع تأمین آن واردات بود. شرکتهای تولید کننده هم حاضر نبودند بعضی از قطعات و تجهیزات این صنعت را به ایران صادر کنند. به این علت با تشکیل یک واحد تحقیق و توسعه جوان در شرکت توانستیم تا این تجهیزات را بومی سازی نماییم.
این فعال دانش بنیان در ادامه اظهار داشت: هم اکنون طراحی و ساخت قفسه های پرورش ماهی در اندازه ها و وزن های مختلف انجام می دهیم. قفسه های ماهی از چند حلقه پلی اتلین تشکیل شده است که تعدادی قطعه به نام براکت آنها را کنار هم نگاه داشته است.
وی اضافه کرد: بچه ماهی ها درون این قفسه ها نگهداری می شوند و به آنها غذا داده می شود و در نهایت وقتی به وزن مناسب رسیدند، به بازار عرضه می شوند. در واقع این قفسه ها یک محیط بسته را در درون دریای آزاد برای پرورش ماهی فراهم می کنند.
نوروزی ضمن توضیح بیشتر در مورد مزایای فعالیت در این صنعت، اضافه کرد: قفسه های پرورش ماهی در دریا، مخصوص پرورش ماهی های آب شور است و در اندازه های مختلف از ۱۸ تن تا بیشتر از ۱۰۰ تن ظرفیت تولید می شود. هم اکنون محصول ما حداقل ۴۰ درصد از نمونه مشابه خارجی ارزان تر است.
وی اظهار داشت: میتوان از این قفسه ها در آب ذخیره شده در پشت سدها یا مکان های مشابه هم استفاده نمود. اما قفسه های مورد استفاده در دریا، از پیچیدگی بیشتری در فناوری و ساخت برخوردار می باشد.
بر اساس گزارش روز سه شنبه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، این شرکت فناور هم اکنون موفق به تولید یک مزرعه پرورش ماهی تمام ایرانی در کشور شده است و بزودی تجهیزات جدیدتری را هم در همین زمینه روانه بازار خواهد نمود.منبع:

1400/01/19
11:32:07
5.0 / 5
1107
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان نكسترو
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد